Про що говорить візуальний стиль MOT. Пояснюють його розробники — київська студія CREVV

Київська дизайн-студія CREVV долучилася до МОТ ще на початку втілення концепції. Вони розробили візуальну мову проєкту — від айдентики до дизайну сайту та оформлення Інстаграму. Основа цієї мови — яскраві кольори та блочна система, що підкреслюють суть «Модуля тимчасовсті» — прагнення говорити про майбутнє культури навіть в часи війни та модульність. А в літеру «Т» зашито візуальне втілення слова «тимчасовість» — плинний період між минулим, теперішнім і майбутнім. DTF Magazine та CREVV ближче знайомлять з айдентикою MOT

MOT х CREVV

MOT — продовження багаторічної співпраці DTF Agency (don’t Take Fake) та CREVV. У 2019 вони розробили айдентику для дев’ятого don’t Take Fake, а згодом представили концепт ключових проєктів компанії на 2020 рік — це фестиваль don’t Take Fake, який мав святкувати десятиріччя, конференція про бренди і креативність DTF Conference та семиденна подія DTF Magazine Week. Тоді реалізації планів завадила пандемія коронавірусу та епідеміологічні обмеження. Проте у 2021 році DTF Magazine представив новий сайт, дизайном якого займалися CREVV.

CREVV та архітектурне бюро Слави Балбека були одними з перших, до кого звернулася команда don’t Take Fake, вирішивши створювати у Києві новий культурний простір. 

«Від самого початку ми хотіли об’єднати навколо МОТ якомога більше команд-однодумців, які готові працювати під час війни, підіймаючи планку все вище, — розповідають у don’t Take Fake. — Ми звернулися до тих, хто був готовий прийняти цей виклик і долучитися тут і зараз до роботи над проєктом світового масштабу, кінцева мета якого — допомогти відновити те, що Росія намагається знищити, нашу культуру».

Засновники CREVV, Ната Іванова та Антон Іванов, додають: «Війна йде на всіх фронтах. Ми вирішили допомагати зокрема тим, у чому в нас є експертиза. Тому коли don’t Take Fake звернулися до нас із пропозицією долучитися до розробки айдентики їхнього нового проєкту, ми одразу погодилися».

CREVV про концепт MOT

Ми точно не хотіли зробити типовий галерейний дизайн — чорний шрифт, біле тло і далі за списком. Ми хотіли зробити щось помітне та цікаве. Щось, що приверне увагу у міському просторі.

Насамперед ми прагнули відобразити ідею, закладену в назву «Модуль тимчасовості». Вся айдентика проєкту — це модульна система, що змінюється від одного носія до іншого. Вона не статична, немає постійних гайдів, тож відношення елементів у макетах завжди різні. Це дає змогу постійно розвивати айдентику, шукати нові рішення у кожному окремому випадку.


Графічні модулі це відсилання до конструкції простору МОТ — вона складається із 27 контейнерів-модулів. Усі вони по-різному скомбіновані та формують абстрактну геометричну композицію. Тож айдентика працює за тим самим принципом, що й архітектура проєкту.


Літера «Т» є акцентною у логотипі МОТ. Вона означає «Тимчасовість», і саме це ми хотіли підкреслити. Вертикальна стема літери побудована із трьох модулей. Це метафора таймлайну та поняття часу, який складається із минулого, теперішнього та майбутнього.


Кольори — яскраві рожевий, синій, зелений та глибокий сірий.  Шукаючи кольорове рішення, ми дивилися на контекст розміщення простору в середовищі сучасного міста, а також на первинну кольорову палітру контейнерів, із яких зібраний простір «Модуля тимчасовості». Контейнери зазвичай мають більш стримані кольори, а нам хотілося надати їм нетипового кольорового оформлення, зробити їх більш помітними та нестандартними. 

Враховуючи контекст локацій, де може бути зібраний МОТ, і період відкриття простору, який припадає на Київ у зимовий період, хотілося б, щоб айдентика була яскравим доповненням, зокрема в аспекті ландшафту міста. Але в самому екстер’єрі багато білого для того, щоб конструкція не була занадто «весела» і не контрастувала з навколишнім середовищем.

Візуалізація архітектурного концепту МОТ 
Постер з візуалізацією конструкції МОТ
Постер з однією з робіт, що показують в МОТ

Сайт МОТ

Сайт МОТ, дизайн якого розробила команда CREVV, створений за прицнипом модульності, що відсилає до конструкції простору.


Що таке MOТ?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій із 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 28 художників із 10 країн та серія спеціальних подій. У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.
Дізнатись ще більше

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis