«Ґреммі» не розглядатиме ШІ-трек Дрейка та The Weeknd. Його автор хотів взяти участь в конкурсі

У вересні команда анонімного артиста під ніком Ghostwriter, який за допомогою ШІ створив трек з голосами Дрейка та The Weeknd заявила, що подала заявку на відбір для церемонії «Ґреммі-2024». Спочатку генеральний директор Академії звукозапису Гарві Мейсон молодший пояснив — сингл теоретично може претендувати на участь в премії, проте згодом вийшов із заявою, що ШІ-трек не має такого права. DTF Magazine розповідає про ситуацію докладніше 

Про сингл

У квітні анонімний артист під ніком Ghostwriter завантажив на стримінги трек Heart on My Sleeve. У створеному за допомогою ШІ синглі імітувались голоси Дрейка та The Weeknd.

Майже одразу роботу видалили зі Spotify, Apple Music і YouTube Music на вимогу лейблу Universal Music Group, який наголосив на питанні порушення авторських прав за неузгоджене використання голосів артистів. Крім того, відео Ghostwriter також видалили з твіттера музиканта.

Про відбір на «Ґреммі-2024»

У вересневому інтерв’ю для The New York Times Ghostwriter та його анонімний представник повідомили, що вони подали Heart on My Sleeve на відбір для церемонії премії «Ґреммі-2024» у двох номінаціях: «Пісня року» та «Найкраща реп-пісня». В обох категоріях нагороджується саме автор треку, який здобув перемогу. Теоретично, якби сингл переміг у представлених номінаціях, то премію отримав би сам Ghostwriter.

«З творчого боку — це прийнятна ситуація, бо пісня [Heart on My Sleeve] фактично створена конкретною людиною», — прокоментував тоді новину Гарві Мейсон молодший, генеральний директор Академії звукозапису (яка вручає «Ґреммі»).

Гарві Мейсон молодший також розповів, що після релізу треку він організував одну із зустрічей з Ghostwriter, на яку музикант доєднався онлайн та зі зміненим голосом.

«Коли я почув цей сингл, то одразу зрозумів, — це стане тим, з чим Академії звукозапису та музичній індустрії доведеться зіткнутися. Коли ви бачите використання ШІ в креативній індустрії, то одразу ставите собі запитання: куди це приведе, як вплине на творчість та якими будуть наслідки для монетизації бізнесу».

Крім того, з інтерв’ю The New York Times стало відомо, що Ghostwriter та його команда нібито зустрічались з командами лейблів після того, як вірусний запис видалили зі стримінгів. Деталей зустрічей не розкривають.

Про подальшу заяву Гарві Мейсона молодшого

За декілька днів, після масового обговорення ситуації з номінацією синглу на «Ґреммі», Гарві Мейсон молодший вийшов із ще одним поясненням та уточнив, що сингл «не має права на розгляд для участі в премії».

«Попри те, що пісня створена конкретною людиною, вокал в ній використовується незаконно, без узгодження з артистами чи лейблами. В комерційному плані пісня недоступна для прослуховування, тому не відповідає вимогам премії… Особисто я дуже серйозно ставлюсь до ШІ. Це дуже складний процес, який розвивається дуже, дуже швидко і, я впевнений, робитиме це і надалі. Але, будь ласка, не плутайтесь. Академія [звукозапису] існує, щоб підтримувати, захищати та представляти людей-митців».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Harvey Mason jr. (@harveymasonjr)

У серпні стало відомо, що Google та лейбл Universal Music Group вивчають можливість ліцензувати пісні, створені штучним інтелектом. Вони планують укласти угоду для розробки механізму, за яким охочі зможуть створювати треки за допомогою ШІ, а власники голосів чи музики отримуватимуть виплати за використання їхніх матеріалів.

Однією з причин такого рішення, зокрема, стала і популярність треку Heart On My Sleeve. Докладніше про плани Google та Universal Music Group ми розповіли в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis