Google та Universal Music Group планують монетизувати треки, створені ШІ

Google та лейбл Universal Music Group вивчають можливість ліцензувати пісні, створені штучним інтелектом, пише Financial Times. Вони планують укласти угоду для розробки механізму, за яким охочі зможуть створювати треки за допомогою ШІ, а власники голосів чи музики отримуватимуть виплати за використання їхніх матеріалів

За інформацією Financial Times, так компанії хочуть створити «легальний інструмент» для використання штучного інтелекту в написанні музики.

Обговорення наразі знаходяться на ранній стадії. Щоб укласти партнерство в цьому напрямку, Google та Universal Music Group необхідно ліцензувати голоси та пісні виконавців, щоб люди могли надалі законно використовувати їх для створення ШІ-треків, а власники цих голосів чи музики отримували роялті.

Компанії взялись за розробку механізму після того, як у  квітні 2023 року Universal Music Group закликала стримінги пильно стежити за компаніями, що використовують штучний інтелект, та заблокувати їхній доступ до музичних каталогів. Тоді видання Billboard розповіло, що деякі ШІ-компанії використовували музику, захищену авторським правом, для «тренування штучного інтелекту», не отримуючи згоди у правовласників.

Так, наприклад, один з вірусних треків штучного інтелекту Heart On My Sleeve, в якому поєднуються голоси The Weeknd та Дрейка, на початку 2023 року прослухали на Spotify близько 600 тисяч разів. Згодом його видалили за ініціативою Universal Music Group, який був правовласником використаних у мешапі матеріалів.

В лейблі пояснили, що розробники штучного інтелекту мають визначитись, на якому боці в музичній індустрії вони хочуть бути: «на боці артистів, фанатів та творчого прояву чи на боці фейків, шахрайства та позбавлення артистів належної компенсації».

Виконавчий директор Universal Music Group Роберт Кінкл додав, що «за наявності правильної механіки» штучний інтелект може «дозволити шанувальникам легально створювати нові кавер-версії та мешапи» на треки улюблених виконавців. Він також уточнив, що кожен артист зможе надати згоду на використання його голосу чи треків, чи відмовитись.

В червні під час одного з інтерв’ю геймдизайнер Хідео Коджіма розповів про те, як він ставиться до штучного інтелекту.

На думку автора ігор  Metal Gear та Death Stranding, «ШІ не має замінити людей як головних творців мистецтва». Водночас він не проти використання ШІ та вірить, що людина здатна контролювати, як саме його використовувати.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis