Ґрета Тунберг спільно з екоактивістами подала до суду на Швецію

Понад 600 учасників молодіжного екоруху Auroras позиваються проти Швеції через кліматичну політику країни, пише Bloomberg. У позові зазначається, що чинна шведська кліматична політика порушує її Конституцію, а також Європейську конвенцію про права людини

Активісти вважають, що «Швеція не виконує конституційні вимоги щодо сприяння сталому розвитку, які б вели до творення сприятливого середовища для теперішнього та прийдешнього поколінь».

Свої вимоги активісти також висунули під час акції протесту, яку організували одразу після позову.

«Ми не маємо законів, які б забезпечували довгостроковий захист від наслідків кліматичних криз, тому мусимо використовувати доступні нам методи та робити усе, щоб спробувати змінитися та поширити розуміння того, що ми вже перебуваємо у кризі», — розповіла Тунберг шведській газеті Dagens Nyheter.

У 2017 році у Швеції прийняли закон про кліматичні зміни, що передбачав вимогу до влади розробити проєкти зі скорочення парникових викидів та вуглецевої нейтральності до 2045 року.

Від прогулів до Нобелівської премії: Хронологія протестів Ґрети Тунберг

У лютому 2021 року адміністративний суд Парижа визнав владу Франції винною у «невиконанні зобовʼязань у боротьбі з глобальним потеплінням». Позивачами у «справі сторіччя», як його назвали медіа та екоактивісти, виступили чотири природоохоронні організації після того, як відповідна петиція набрала 2,3 мільйона підписів французьких громадян.

«Це історична перемога для кліматичного правосуддя, — прокоментував голова французького «Грінпісу» Жан-Франсуа Жуяр. — Суд узяв до уваги не лишу думку вчених та вимоги французів до змін у законі, але також заохотив людей по всьому світу притягнути до відповідальності за кліматичні зміни владу своїх країн».

Суд постановив, що за «екологічна шкода» передбачає компенсацію, і, що «держава має відповідати за частину заподіяної шкоди у випадку невиконання власних зобовʼязань зі скорочення викидів парникових газів».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis