Херон Престон став креативним консультантом чоловічої лінії H&M

Ритейлер H&M оголосив про довготривалу співпрацю із дизайнером та засновником однойменного бренду Хероном Престоном, пише Business of Fashion. В межах партнерства дизайнер стане креативним консультантом лінії чоловічого одягу H&M, а також випускатиме власні сезонні капсульні колекції

Спільна лінія називатиметься H2 та, за словами директора чоловічої лінії Даніеля Херрманна, «покликане для впровадження творчого бачення Престона в процеси H&M». Перша, створена дизайнером, капсула складатиметься з 40 айтемів та вийде в магазинах H&M у 2024 році.

Одночасно з роботою над капсулою, Херон «допомагатиме керувати» чотирма напрямами у створенні чоловічого одягу бренду: консультуватиме з питань дизайну, інновацій та «спеціальних колекцій», а також куруватиме команду молодих дизайнерів — так в бренді хочуть «підтримати наступне покоління» та надати їм потрібні для розвитку інструменти.

За словами дизайнера, довготривала співпраця з H&M «не входила в його плани» і він навіть не купував одяг бренду. Проте перша розмова з керівництвом компанії склалась органічно, завдяки чому і склалась майбутня співпраця.

«Початкова ідея полягала в тому, щоб зробити нашу [спільну] роботу дуже експериментальною. Вони говорили зі мною про створення чогось сміливого, ретельно продуманого та загальнодоступного людям, — прокоментував анонс Престон.  — Ми сподіваємося, що все, що створиться в межах H2, стане основою для ширшої дизайнерської діяльності H&M».

В майбутньому в межах партнерства також планують запустити ініціативу зі сталого розвитку: клієнти бренду зможуть надсилати свій старий одяг, який надалі використовуватимуть як матеріал для створення речей з перероблених залишків.

«Ми починатимемо з малого й експериментуватимемо з новими процесами та концепціями. Це більше, ніж просто продукт. Ідея полягає в тому, щоб поділитися з індустрією моди тим, як можна створювати системи із замкнутим циклом», — додав Херон. 

В Україні до Херона Престона та його однойменного бренду ставляться доволі критично. Причина в неодноразовому використанні російської мови та принтів в дизайні речей, зокрема, найпопулярнішим принтом Heron Preston став напис «стиль».

Крім того, 2018 року дизайнер випустив колаборацію з московським концепт-стором КМ20 — футболки з портретом володимира путіна та написом Mr. President, вкритим стразами.

Тоді Престон заявив, що айтем «не виступає його політичною позицією чи жестом, бо він насправді не стежить за політикою». Натомість за словами Херона, «до такої ідеї його привела цікавість до росії як американського туриста», а за основу для створення речі він брав футболки з сувенірних крамниць. Того ж року дизайнер приїхав до Москви вдруге, щоб презентувати колаборацію.

 

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis