Йоргос Лантімос зняв секретний фільм з Еммою Стоун у Греції

В інтерв’ю Cineuropa напередодні венеційської прем’єри «Бідолах» (Poor Things) Йоргос Лантімос розповів про новий безіменний фільм, знятий у Греції. За словами режисера, це кіно «набагато простіше і відмінним від “Бідолах”, тому що ця історія потребувала особливого стилю»

Оператором проєкту виступив Роббі Раян («Фаворитка», «Камон, Камон»), а головну роль зіграла Емма Стоун. Це вже п’ята співпраця з акторкою. Лантімос зняв її у «Фаворитці», «Бідолахах», 30-хвилинному чорнобілому фільмі Bleat (його покажуть 6, 7 та 8 вересня у Греції) та антології AND, у якій також зіграли Джессі Племонс («Пуститися берега», «Влада собаки»), Віллем Дефо («Маяк», «Всередині») та Маргарет Кволлі («Одного разу в… Голлівуді», «Зірки опівдні»). Ця картина вийде 2024 року.

«Бідолах» показали у Венеції 2 вересня і на сьогодні фільм досі утримує рейтинг 100% на RottenTomatoes з 37 рецензіями, в яких кіно називають «божевільним міфом про створення із захопливими гуманістичними дискусіями» та «одним з найунікальніших стрічок, які ви коли-небудь бачили».

Стрічка знята за однойменним романом Аласдера Грея 1992 року, який називають постмодерністською варіацією «Франкенштейна». Його дія відбувається у Шотландії наприкінці XIX сторіччя.

У центрі сюжету Вікторія Блессінгтон (Емма Стоун) — мати чотирьох дітей, лікарка та соціалістка. Жінка нещаслива у шлюбі з абʼюзивним чоловіком, тому вирішує коротити собі віку на девʼятому місяці вагітності. Її тіло витягує з вводи невизнаний геній медицини, доктор Годвін Бакстер (Віллем Дефо). Він повертає Вікторію до життя, пересадивши їй мозок її ненародженого малюка.

Жінка отримує нове імʼя, Белла Бакстер, та свідомість дитини. Головна героїня аномально швидко вчиться бути частиною суспільства, опановує політику та тікає «у бурхливу подорож континентами» з коханцем-адвокатом Дунканом Веддерберном (Марк Руффало).

Йоргос Лантімос — один з головних представників «дивної грецької хвилі». Його стрічка «Ікло» вийде в український прокат 13 вересня. Читайте докладніше про неї у нашій замітці.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis