Художники Маша Рева та Іван Грабко готують благодійну виставку в Берліні

З початком повномасштабної війни в Україні, художники Маша Рева та Іван Грабно переїхали до Ужгорода, де знайшли приміщення для своєї тимчасової студії. Тепер вони відкривають виставку картин, малюнків та фотографій Under the Open Sky («Під відкритим небом») у Берліні, де також представлять документальний фільм про створення робіт

Відкриття пройде 27 квітня для запрошених осіб. Усі охочі зможуть відвідати виставку з 2 квітня по 1 травня.

60% виручених коштів художники поділять між декількома благодійними організаціями, що забезпечують гуманітарною допомогою жителів України: Kyiv AngelsBy Some People, TU_Mariupol, Tse Moe Misto та IT-troops.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Masha Reva (@mashareva)

За словами Реви, створені для виставки роботи — «це щоденник, який показує неприпустиму присутність геноциду та болю, принесених російським вторгненням в Україні». Одночасно з цим, на картинах художниця хоче показати силу нашої природи та батьківщини, де, «незважаючи ні на що змінюються пори року, а люди виходять зустрічати весну на полях».

«Війна пронизала все моє життя. Я бачу її щоранку на скатертині, всередині черевиків, у тому, як дитина грає з котом, за порогом мирної реальності, жах починається в кожному кутку й на кожній поверхні. Образ, про існування якого раніше я лише знав, тепер живе переді мною. Воно з’являється і стирчить з темряви, в якій проживає, там йому добре і комфортно», — додав Іван. 

В Інстаграмі Маша розповіла, що над картинами вони з Іваном працювали у приміщенні старої фабрики, без вікон, опалення та електрики. А столи та меблі для простору вони збирали з будівничих залишків та за межами приміщення.

«Я назавжди запам’ятаю, як ця холодна простора студія для двох і жахливе існування війни в житті сформували нас як художників», — пише Маша. 

7 квітня Fredric Snitzer Gallery у колаборації з київською Voloshyn Gallery відкрили благодійну виставку-продаж сучасного мистецтва на підтримку України. Вона триватиме до 23 квітня в Маямі.

На основній виставці представили роботи більш ніж 20 міжнародних художників, а одночасно з нею відкрили поп-ап з картинами українських митців Лесі Хоменко, Ніколая Карабіновича, Сюзанни Клаузен та Павла Керестея, Влади Ралко, Миколи Рідний, Олексія Сая, Євгена Самборського та Марії Сулименко.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis