Instagram приховуватиме підписників приватних акаунтів в Україні та росії

У компанія Meta, яка володіє соцмережею Інстаграм, повідомили, що приховуватимуть інформацію про підписників та підписки користувачів з України та росії. Оновлення стосується тільки приватних сторінок 

Це означає, що люди, які підписалися на приватні акаунти в Україні та росії, більше не зможуть бачити, хто на них підписаний та за ким стежить людина. Приватні сторінки людей також не показують у списках підписників та підписок інших людей. 

В Meta говорять, що нові правила мають «допомогти убезпечити людей в Україні та росії».

Крім того, для боротьби з дезінформацією команда соцмережі маркуватиме акаунти медіа, що повністю чи частково контролюються російською владою. Їх матеріали менше з’являтимуться в сторіз та на головній сторінці Інстаграму, а також не потраплятимуть до розділу з рекомендаціями та Reels.

Четвертого березня Роскомнагляд вже заблокував доступ до соцмережі Фейсбук у росії. Причиною стали обмеження доступу до російських медіа, підконтрольних владі. 

Інстаграм також додав окрему сторінку з інформацією від установ ООН і товариства Червоного Хреста, щоб допомогти з гуманітарними потребами жителів України.

На окремій сторінці публікують важливу інформацію та контакти для тих, хто перебуває в Україні, наприклад, вікно з доступом до інформаційної лінії довіри Державної служби України з надзвичайних ситуацій у WhatsApp. Крім цього, там можна знайти поради з надання першої медичної допомоги та інформацію для біженців до сусідніх країн. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis