Після 30 років заборони Центр мистецтв королеви Софії в Мадриді дозволив відвідувачам фотографувати картину Пабло Пікассо «Герніка» (1937), пише The ArtNewpaper. Це зробив призначений у червні директор артустанови Мануель Сегаде з розрахунком, що такий крок привабить до музею більше молоді
«Обмеження на фотографування “Герніки” знято з 1 вересня. Відвідувачам тепер дозволено фотографувати, але без спалаху чи будь-яких стабілізаційних елементів — штативів або палиць для селфі», — розповів The Art Newspaper речник Центру.
Представники інституції сподіваються, що подібні умови зменшать час, який відвідувачі витрачають на перегляд картини: «Потрібно лише кілька секунд, щоб зробити селфі, що значно прискорить темп наших гостей».
Мистецтво про війну: «Герніка» Пабло Пікассо
Уряд Іспанської республіки придбав «Герніку» у Пікассо 1937 року. З початком Другої світової війни, художник передав полотно на зберігання в Музей сучасного мистецтва Нью-Йорка. До Іспанії картина повернулася в 1981 році й виставлялася в Музеї Прадо до 1992 року, коли її передали до Центру мистецтв королеви Софії.
У 1974 році Тоні Шафразі, художник, який згодом став успішним артдилером, написав на полотні червоною фарбою Kill Lies All. Картина не зазнала суттєвих пошкоджень завдяки товстому шару лаку, напис Шафразі усунули протягом години.