У Греції хочуть легалізувати одностатеві шлюби

Грецький премʼєр-міністр Кіріакос Міцотакіс підтвердив плани про легалізацію одностатевих шлюбів в Греції в інтерв’ю афінському підрозділу Bloomberg Television. Політик, який представляє керівну консервативну партію «Нова демократія», заявив, що «одностатеві шлюби — складова стратегії його партії, і що грецьке суспільство наразі більш зріле та готове до таких рішень»

2022 року уряд Міцотакіса, який перебуває при владі з літа 2019 року, заборонив конверсійну терапію для ЛГБТК-комʼюніті та дозволив квірам бути донорами крові.

Одностатеві цивільні партнерства у Греції легалізували 2015 року, право на самостійне визначення гендерної ідентичності — 2017. Це, попри протести Грецької православної церкви та політиків-консерваторів, зробила ліва партія СІРІЗА, яка на той момент керувала країною.

Наразі СІРІЗА перебуває в опозиції до «Нової демократії» та стверджує, що «пропонувала легалізацію одностатевих шлюбів ще рік том, у червні 2022», але тоді, за словами представників партії, Міцотакіс відповів, що таке рішення «не на часі».

«Разом з грецькою ЛГБТК-спільнотою ми продовжуватимемо щодня чинити тиск на уряд, щоб такий необхідний і очевидний крок як легалізації одностатевих шлюбів був негайно реалізований», — заявили представники СІРІЗА.

У червні 2023 року одностатеві шлюби легалізувала Естонія. Рішення прийняли через два місяці після приходу до влади нової ліберальної коаліції та девʼять років після того, як Естонія підтримала впровадження одностатевих цивільних партнерств.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis