Лука Гуаданьїно екранізує для HBO роман автора «Американського психопата»

В інтерв’ю іспанському виданню El Independiente американський письменник Брет Істон Елліс («Американський психопат») розповів, що серіал за його напівавтобіографічним романом «Уламки» (The Shrads) зніме Лука Гуаданьїно («Назви мене своїм ім’ям»). Елліс напише сценарій до всіх серій, але поки невідомо, скільки епізодів зніме Гуаданьїно

Роман «Уламки» — поєднання автобіографії, класичного нуару та горору. Головний герой книги — бісексуальний 17-річний Брет Істон Елліс, який пише книгу «Менше нуля» (Less than a zero) у Лос-Анджелесі 1980-х років, поки навчається у престижній підготовчій школі, яку насправді відвідував автор. Привілейовані підлітки вживають наркотики, займаються сексом та слухають Нью-вейв, але їхні розваги під загрозою, коли з’являється вигаданий серійний вбивця. Він починає переслідувати Брета та його друзів, поки в новинах пишуть про культ, схожий на сім’ю Менсона, який калічить тварин і тероризує еліти Лос-Анджелеса.

У квітні 2023 року HBO придбали права на роман та запросили Елліса написати сценарій. До виходу готують три сезони серіалу, а сюжет розшириться на кілька ліній, яких не було в книзі. 

Найбільшого успіху серед бібліографії Елліса досягнув «Американський психопат» про маніяка-вбивцю Патріка Бейтмана. Після виходу книги 1991 року її автор отримав безліч «листів ненависті» з погрозами вбивства через надмірне зображення сексу та насильства. У 2000 році на кінофестивалі «Санденс» вийшла однойменна екранізація з Крістіаном Бейлом та Джаредом Лето .

В листопаді 2022 року відбулася прем’єра горору Луки Гуаданьїно «Цілком і сповна» (Bones And All). Головні ролі в ньому зіграли Тімоті Шаламе, який раніше працював з режисером над драмою «Назви мене своїм ім’ям», та Тейлор Рассел.

Наразі Лука Гуаданьїно дозняв фільм «Квір» за романом Вільяма Берроуза, в якому головну роль зіграв Даніель Крейг. Його інша стрічка Challengers із Зендаєю відкриє цьогорічний Венеційський кінофестиваль. Серед нових проєктів Гуаданьїно — сиквел «Назви мене своїм ім’ям»,  рімейк «Обличчя зі шрамом», мінісеріал з Кейт Бланшетт і Руні Марою, драма «Похоронні обряди» з Дженніфер Лоуренс та байопік про Одрі Гепберн.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis