Каблучки-паркани та підвіси-люки у сріблі: знайомимо з київським брендом SPOTS

У рубриці Locals DTF Magazine розповідає про нові та нішеві локальні бренди. SPOTS — новий бренд ювелірних прикрас, який заснували Таня Кремень та Оля Виноградова. Вони вже випустили два дропи: LYUK EDITION присвятили міським люкам, а PARKAN EDITION — бетонним парканам ПО-2.
Особливість ювелірних прикрас бренду — не тільки у формах, а й у матеріалах. SPOTS працює зі сріблом поки що у трьох варіаціях: позолоченим, чорненим і родованим. DTF Magazine розпитав Олю Виноградову докладніше про новий бренд і його концепцію


Про бренд

— Чому ви вирішили робити свій бренд?

— Кілька років тому ми з Танею працювали у глянцевому виданні: вона відповідала за знімання для розділу моди, а я — за контент у цілому.

Проте кожна з нас має чималий досвід у різних творчих галузях: медіа, виробництво кіно та кліпів, стилізація та розроблення одягу, маркетинг, продюсування, ілюстрація тощо. В один момент з’явилося бажання зреалізувати деякі свої ідеї у спільному проєкті. На нашу думку, прикраси є зручним способом втілити певне висловлювання в матеріальній формі.

— Де ви вчилися ювелірної справи?

— Я навчаюся в приватній школі в Києві. Враховуючи наявність безлічі матеріалів, технік і недосяжних вершин у цій справі, навчання — це процес, для якого не існує фінішу.

Підвіси із серії LYUK EDITION

— У чому концепція SPOTS? І що відрізняє його від інших брендів?

— Концепція проєкту полягає в «переміщенні» предметів з одного контексту в інший, щоб підкреслити їхню красу, яка посеред метушливого міського життя зазвичай лишається непоміченою. Ми щиро вважаємо утилітарну геометрію естетичною та надихущою.


Про перші дропи

— Розкажіть докладніше про ваші перші дропи.

— До першого дропу LYUK EDITION, присвяченого міським люкам, увійшли підвіси та браслети у двох варіантах — класична решітка та з написом «Київ». Для наближення зовнішнього вигляду до справжніх люків, срібло ми частково почорнили. Ще один нюанс: браслети навмисно легші й тонші за підвіси.

Підвіси із серії LYUK EDITION

Другий дроп, PARKAN EDITION, про бетонний паркан, який можна побачити в будь-якому куточку нашої країни і, якщо є бажання, навіть придбати собі. Ми ж зробили два варіанти каблучок на базі основного елемента — більш класичний вузький і текстурний широкий.

Каблучки PARKAN EDITION та браслет LYUK EDITION
Каблучки із серії PARKAN EDITION

— В інстаграмі ви описуєте ідею прикрас, як «ювелірні прикраси з локальним культурним вайбом», але люки з решітками є не тільки в Києві та Україні, а дизайн парканів ПО-2 взагалі розробив московський архітектор, який емігрував до США у 1980-х. Чому ви обрали саме такі дизайни? І як особисто для вас вони відтворюють локальні культурні вайби?

— Ці дизайни — про міста, у яких ми живемо, у яких виросли і які колись залишили з різних причин. Вони про предмети, які нас оточують, про місця, які зафіксувались у пам’яті.

Естетика та соціокультурне навантаження бетонного паркану давно вийшли за межі того, що було закладено в нього його розробниками. Хтось 10 років ходив повз нього до школи, і це перше, що спадає на думку при фразі «шкільні роки». Для інших — цей паркан став першим майданчиком для публічного висловлювання думок, настроїв, уподобань чи навіть творчих пошуків. У багатьох знайдеться своя асоціація з минулим, за яким не ностальгуємо, але поважаємо як частину свого досвіду і не заперечуємо його.

У випадку з нашим проєктом, каблучки на основі цього паркану — цілеспрямована естетизація звичного досвіду будь-кого з нас.

Люк ми вважаємо символом міста — байдуже, чи в Україні, чи за її межами. Це і локальна історія, притаманна певній функції та простору, і те, що поєднує з будь-якою іншою міською локацією у світі.


Про наступні дропи та сольні проєкти

— Чи будуть представлені інші дизайни з перших дропів, окрім тих, що вже представлені в інстаграмі?

— Так, звісно. Проєкт лише на початку свого шляху, і процес розроблення нових прикрас і їх виробництво триває.

— У вас також є бренд olgika.jewellery? Чому ви запустили майже одночасно два ювелірні бренди?

— У кожної з нас є інша діяльність і проєкти за межами SPOTS: ювелірні, художні, кінематографічні, благодійні тощо. SPOTS — спільна історія, результат цілковитої синергії та розуміння одна одної.

Olgika ж існує як моя «ювелірна практика», яка має зовсім інший формат, концепцію та процеси.

Кожен з проєктів ми запускали тоді, коли відчували, що далі відкладати не можна.


Де купити: в інстаграмі SPOTS

Ціни:

  • Каблучка ohorozha з родованого срібла — 3300 гривень, зі срібла з позолотою — 3700 гривень.
  • Підвіс у формі люка з решіткою — 6500 гривень, браслет з люком — 5300 гривень.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis