Канадський суд розгляне колективний позов до Fortnite та Epic Games через залежність дітей від гри

Верховний суд Канади погодився розглянути колективний позов до розробників Fortnite та компанії Epic Games через залежність, яку ця гра може викликати у дітей, пише GamesIndustry. Уперше позов ініціювала у 2019 році юридична фірма Calex Legal з Монреаля. Юристи представляли батьків двох неповнолітніх, які вважали, що «Epic Games свідомо Fortnite створила такою, щоб викликати максимальну залежність»

У 2019 році неповнолітнім було 10 та 15 років, за той рік вони витратили на покупки у грі 600 та 500 доларів відповідно.

У грудні 2022 суддя Сільвіан Лусьє став на бік позивачів, погодившись, що «їхня вимога не має вигляд легковажної або безпідставної». Тепер справу розглядатимуть «з точки зору відповідальності виробників продукту перед споживачами».

За інформацією Bussiness Insider, Лусьє зробив це після липневого звернення трьох батьків, які розповіли йому, що їхні діти так залежні від Fortnite, «що перестали їсти, спати й приймати душ».

«Суд дійшов висновку, що існує серйозна проблема, яку слід обговорити, підкріплена достатніми та конкретними твердженнями щодо існування ризиків або навіть небезпек, пов’язаних із використанням Fortnite», — сказав суддя.

Адвокатка фірми, що представляє позивачів порівняла Epic Games з виробниками тютюну, зазначивши, що вони «несуть приблизно однакову відповідальність».

Лусьє погодився з порівнянням ігрової та тютюнової залежностей: «Шкідливий ефект від вживання тютюну не розпізнали й не визнавали довгий час».

Однак Лусьє не погоджується з тим, що Fortnite створили навмисно, щоб викликати залежність.

«Суд вважає, що немає жодних доказів для цих звинувачень. Утім це не виключає можливості того, що гра насправді викликає залежність і що її розробник і розповсюджувач, як передбачається, знають про це», — йдеться в рішенні судді.

У Epic Games заявили, що збираються судитися. Компанія стверджує, що не існує достатньо доказів, які вказують на існування залежності від відеоігор, і як аргумент наводить висновки Американської асоціації психіатрів.

Але суддя апелював до того, що «американські психіатри вимагають додаткових досліджень або що залежність від ігор не визнали хворобою у провінції Квебек, де розташований Монреаль, не робить заяви позивачів „легковажними“ чи „безпідставними“».

У березні компанія Epic Games повідомила, що пожертвує весь прибуток з нового сезону гри Fortnite (з 20 березня по 3 квітня) на гуманітарну допомогу жителям України. Компанії вдалося зібрати 144 мільйони доларів.

Всі отримані кошти переказали ЮНІСЕФ, гуманітарній організації Direct Relief, Всесвітній продовольчій програмі ООН, Дитячому фонду ООН та Програмі ООН з питань біженців, що надають українцям медичну допомогу, їжу, воду, предмети першої необхідності, правову допомогу та забезпечують вимушених переселенців житлом.

Частину коштів також перерахували благодійній організації World Central Kitchen, що допоможе українським аграріям ресурсами для проведення посівної кампанії.

У Epic Games уточнили, що вони не «чекають фактичного надходження» повної суми, а відправляють отримані кошти частинами.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis