Кінофестиваль «Молодість» оголосив дати проведення та новий формат

51-й київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» проведуть з 1 по 7 грудня у скороченому форматі. Повну програму фестивалю анонсують 10 листопада 

За словами організаторів, в нинішніх умовах «критично важливо продемонструвати стійкість та відвагу української нації», яка продовжує розвивати культурну сферу попри війну, та в цілому показати «вагомість культури та кінематографу зокрема».

З 1 по 3 грудня на кінофестивалі представлять фільми міжнародної конкурсної програми, національний конкурс українських короткометражних фільмів, стрічки в категорії «Українські прем’єри» та фільми з традиційних позаконкурсних програм фестивалю.

Покази пройдуть в Будинку кіно, кінотеатрі «Жовтень» та Київському метрополітені.

3 грудня пройде нагородження переможців, яких обиратиме міжнародне журі. Разом з Гран-прі кінофестивалю роздадуть нагороди за найкращі студентські та дебютні короткометражні фільми, а також дебютні повнометражні стрічки. Команда «Молодості» уточнила, що цього року вирішила відмовитись від грошових призів.

Крім того, з 4 по 6 грудня організатори проведуть глядацькі дні, під час яких повторно показуватимуть всі фільми з програми кінофестивалю.

«Молодість» — один із найстаріших українських кінофестивалів, що орієнтується насамперед на дебютантах в кіноіндустрії. Перша київська «Молодість» пройшла ще в 1970 році.

До основної програми фестивалю входять конкурси повнометражного та короткометражного (зокрема студентського) кіно. Ще однією частиною «Молодості» є низка позаконкурсних програм, на яких показують хіти з кінофестивалів у Берліні, Каннах, Роттердамі та Локарно, атакож секція Sunny Bunny, яка збирає найактуальніші фільми року на тему ЛГБТК+. Остання з’явилась у програмі «Молодості» в 2001 році і на той момент була лише другою у світі квір-програмою великого міжнародного кінофестивалю (після Берлінале).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis