«Величезний жахливий цирк»: Тім Бертон розповів про роботу з Disney

Під час кінофестивалю братів Люм’єр у Франції Тім Бертон повідомив, що припиняє співпрацю з Disney, пише Deadline. Режисер почав працювати на компанію мультиплікатором ще замолоду. За словами Бертона, остаточно він зрозумів, що має піти, коли знімав «Дамбо» (2019)

«Я починав у Disney. Мене наймали та звільняли кілька разів протягом моєї карʼєри. Але саме під час роботи на „Дамбо“ я відчув, що моя робота на Disney добігла кінця. Я зрозумів, що я і є Дамбо, я працюю у цьому величезному жахливому цирку і тепер настав мій час втікати. Disney став завеликим для мене. Тому „Дамбо“ — певною мірою автобіографічний», — розповів Бертон.

Режисер також зізнався, що ніколи не задумувався про незалежне виробництво, позаяк усе життя працює зі студіями.

«Річ у тому, що я незнайомий з індустрією незалежного кіно. Я в основному працював зі студіями, тому не розумію, як робити незалежне кіно», — сказав Бертон.

Ще режисер пригадав роботу над своєю версією «Бетмена» (1989), зазначивши, «що завжди захопливо стояти біля витоків нового жанру».

«Неймовірно, як все змінюється з часом: змучений супергерой, дивні костюми — це все дуже захоплювало мене. У цьому була новизна. Я сміюся й плачу водночас, коли мене питають, що я думаю про нові фільми про Бетмена. Я ніби повертаюсь назад у машині часу, до днів, коли кіностудії щодня товкмачили мені про те, що мій фільм надто похмурий. Але ж моя стрічка — безтурботна шарпанина у порівнянні з тим, що знімають зараз», — поділився Бертон.

І зізнався, що не зміг би зняти фільм для Marvel: «Я можу працювати тільки з одним всесвітом, але не з мультивсесвітом».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis