Креативний директор Supreme пішов з компанії через системний расизм

Наприкінці серпня Тремейн Еморі залишив посаду креативного директора Supreme через півтора року після призначення. У січні 2023 року в одному з подкастів дизайнер розповів, що наприкінці 2022 року дізнався про діагноз аневризма. Він провів у лікарні два місяці, а в липні 2023 додав, що все ще проходить поступову реабілітацію та займається фізіотерапією. Тому профільні медіа припустили, що Еморі покидає пост через хворобу. Утім 31 серпня в Інстаграмі дизайнер назвав причиною звільнення «системний расизм у Supreme»

Що сталося

В Інстаграмі дизайнер підтвердив, що йде з посади креативного директора бренду, а також зазначив, що це сталося через «системний расизм всередині Supreme». І що керівництво компанії зрештою не дозволило Еморі вказати це у пресрелізі про звільнення.

Еморі розповів про «нездатність вищого керівництва компанії вчасно повідомити» про ймовірне скасування співпраці з темношкірим художником, режисером і оператором Артуром Джафою, який досліджує проблеми расизму та білий супремасизм в США.

А також заборону розповісти про те, що цей крок влипнув на бажання самого Еморі піти з Supreme. Також Тремейн зазначив, що у компанії «загалом працює мало темношкірих попри те, що бренд постійно звертається до їхньої культури» (зокрема й назва компанії походить від назви альбому темношкірого джазмена Джона Колтрейна — A Love Supreme).

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Tremaine Emory (@tremaineemory)

У Інстаграмі дизайнер також поділився скріншотами розмови із засновником Supreme Джеймсом Джеббіа, яка відбулася після того, як Еморі дізнався про скасування колаборації з Джафою. Тремейн зазначив, що з ним не консультувалися щодо зупинки проєкту, зображення якого, очевидно, включали «зображення повішених темношкірих людей, і звільненого раба Гордона зі слідами батога на спині».

За словами Еморі Джеббіа визнав, що мав би спочатку проконсультуватися з дизайнером перш ніж скасовувати колаборацію з Джафою, а також зізнався, що «співпрацю зупинили нібито через скаргу одного з темношкірих працівників дизайн-студії Supreme, який вважав зображення Джафи образливими». Еморі стверджує, що «цей колега зрештою звільнився через прояви расизму у компанії».

«Я хотів працювати в Supreme, щоб змінити ці речі [прояви расизму], але натомість мені сказали, що я всюди бачу расизм, я емоційний, і вказали на те, що я використовую неправильний майданчик, говорячи про системний расизм на зустрічі, протягом якої мене запитали, чи варто нам працювати з чорношкірою художницею. Водночас під час цього ж мітингу проєкт Джафи було таємно закрито без жодної розмови зі мною. Ось чому я пішов у відставку… Джеймс погодився з усіма моїми думками й сказав, що збирається запроваджувати зміни в Supreme, але цього не сталося», — написав Еморі.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Tremaine Emory (@tremaineemory)

Як відреагував на заяви Еморі Supreme

У коментарі виданню Business of Fashion Supreme заперечив відмову від співробітництва з Артуром Джафою, а також «будь-які прояви расизму у компанії».

Дизайнер, креативний консультант та засновник бренду Denim Tears Тремейн Еморі став креативним директором Supreme в лютому 2022 року. На посаді він представив дві колекції для бренду, які добре сприйняли прихильники бренду, а також випустив ряд колаборацій, зокрема з дизайнеркою Синтією Лу з Cactus Plant Flea Market та репером NBA YoungBoy.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis