Крістен Стюарт виконає роль Сьюзен Зонтаґ

Крістен Стюарт зіграє фотографку, письменницю та активістку Сьюзен Зонтаґ у байопіку режисерки Кірстен Джонсон, пише Variety. В основу стрічки лягла книга американського письменника Бенджаміна Мозера «Зонтаґ. Життя і творчість», відзначена у 2020 році Пулітцерівською премією 

За словами продюсерки байопіку Габріель Тани, майбутній фільм «стане драмою, що віддасть належне реальним подіям».

Зйомки фільму почнуть «найближчим часом» у Берліні, а згодом команда стрічки попрацює в Каліфорнії, Нью-Йорку, Парижі та Сараєво, куди Зонтаґ поїхала влітку 1993, щоб поставити там п’єсу Семюела Бекета «Чекаючи на Ґодо». На той час на території колишньої Югославії тривала війна, а Сараєво другий рік перебувало під облогою сербських військ.

Кірстен Джонсон спеціалізується на документальних стрічках. Вона зняла фільм присвячений Едварду Сноудену — «Citizenfour: Правда Сноудена» (2014). А також картину «Дік Джонсон мертвий» (2020), у якому режисерка разом зі своїм хворим на Альцгеймер батьком розігрують можливі сценарії його похорон та варіації загробного життя.

Українською книгу Бенджаміна Мозера готує до друку «Видавництво Анетти Антоненко».

У лютому Стюарт очолить міжнародне журі Берлінського кінофестивалю.

«Молода, блискуча та з дивовижною фільмографією вона вибудує ідеальний міст між США та Європою. Їй вдалося втілити на екрані ряд неймовірних персонажів — від Белли Свон до Принцеси Вельської, що робить її однією з найталановитіших та багатогранних акторок покоління», — йшлося в заяві президентів фестивалю Марієтти Ріссенбеек та Карло Катріана.

 

Також Стюарт працює над повнометражним режисерським дебютом — стрічкою «Хронологія води» заснованою на мемуарах письменниці та плавчині Лідії Юкнавич. Головну роль у проєктів зіграє Імоджен Путс («Віваріум»), а Стюарт сама напише сценарій.

В The Chronology of Water Юкнавич описує важке дитинство, боротьбу з алкогольною та наркотичною залежністю, бісексуальність, складнощі, з якими вона зіткнулася у спробах прийняти саму себе, і як карʼєра письменниці та вчительки, а також створення сімʼї допомогли їй подолати ці проблеми.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis