PinchukArtCentre відкрив три виставки українського мистецтва у Бельгії

PinchukArtCentre та музей сучасного мистецтва M HKA в Антверпені представили проєкт Imagine Ukraine («Уяви Україну»). Його мета — привернути більше уваги до українського мистецтва та «започаткувати простір рефлексії про минуле, сьогодення та майбутнє України як частини Європи»

Проєкт стартував трьома виставками з роботами українських художників Фламандської спільноти: «Уяви Україну. Мистецтво як критичне ставлення» в M HKA (триватиме 21 серпня 2022 року), «Уяви Україну. Великі та маленькі історії» в Bozar Council Room (триватиме 21 червня 2022 року) та «Художник як свідок» у центрі Parliamentarium Європейського парламенту (триватиме до 30 вересня 2022 року).

На них представили роботи українських митців Микити Кадана, Жанни Кадирової, Лесі Хоменко, Сергія Браткова, Давида Чичкана, Анни Звягінцевої, Оксани Шачко, Ніколая Карабіновича та Алевтини Кахідзе, а також відеороботи Яреми Малащука та Романа Хімея (автори документальної стрічки «Присвячується молоді всього світу II»), Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, Дани Кавеліної і Яни Бачинської.

Вхід на всі виставки безкоштовний.

Візуальні роботи доповнили текстами професора кафедри української історії імені М. Грушевського Гарвардського університету, директора Гарвардського інституту україністики Сергія Плохія та, колишнього голови правління Фонду Віктора Пінчука Томаса Вайє та відеозаписами з розмірковуваннями професора історії Єльського університету Тімоті Снайдера.

«Європі необхідно звернути більшу увагу на Україну, на її прямолінійність і складність, на її можливості та перспективи. Взаєморозуміння між Європою та Україною має зростати», — пишуть в PinchukArtCentre.

Під час відкриття виставки «Уяви Україну. Мистецтво як критичне ставлення» в M HKA, до організаторів приєднався по відеозв’язку художник Микита Кадан, який розповів про війну в Україні, роль художника у воєнні часи та відповів на питання присутніх глядачів.

«Якби Європа могла чомусь навчитись в України, то це було б не вести переговори з диктаторами. Сьогодні європейські країни є заручниками росії. А Україна не є заручницею. Україна відстоює свою свободу», — цитують художника в PinchukArtCentre.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений PinchukArtCentre (@pinchukartcentre)

Партнерами Imagine Ukraine виступили Центр образотворчих мистецтв Bozar у Брюсселі, Європейський парламент та Офіс Президента України. Кожен з них проведе окрему серію заходів: лекцій, дебатів та кінопоказів, анонсувати які будуть тут.

Частиною проєкту також стала програма для біженців «Від українців, для українців», ініційована PinchukArtCentre та M HKA. Взяти участь у ній зможуть українські родини у Бельгії, яким довелося виїхати через повномастабну війну. 

«Від українців, для українців» — це серія воркшопів та занять з арт-терапії для дітей, що спрямовані на творчий розвиток. Всі тренінги проводитимуться українськими волонтерами, які перед цим пройдуть підготовку з психологами. 

У квітні PinchukArtCentre спільно з Офісом Президента Україні та Міністерством культури та інформаційної політики України організували виставку «Це Україна: Захищаючи свободу» на Венеційській бієналє.

«Це Україна: Захищаючи свободу» складалась з  двох частин. У першій представлять «монументальні, емоційні» роботи сучасних українських художників — Євгенії Білорусець, Нікіти Кадана і Лесі Хоменко, а також класиків Марії Приймаченко, Тетяни Яблонської та Стефана Медицького(XVII століття).

У другій частині показали проєкти міжнародних артистів на підтримку України. До неї ввійшли роботи Деміена Герста, Марини Абрамович, Такаші Муракамі, Олафура Еліассона, Бориса Михайлова та JR.

Детальніше про те, що показала Україна на Венеційській бієналє, ми розповіли в нашому матеріалі.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis