Kurs Valüt випустив перший за два роки реліз

Дніпровський електронний дует Kurs Valüt випустив новий сингл та кліп Next, який став першим з 2021 року релізом гурту. За словами артистів, трек «розпочинає музичний етап Kurs Valüt»

Next музиканти написали в перші тижні повномасштабної війни в Україні, «коли комендантська година в Дніпрі починалась ледь не о 19:00». Трек присвятили нічному життю країни в умовах комендантської години. В одній з партій синглу музиканти за допомогою синтезатора імітують, наприклад, сигнал поліцейської машини.

«Тотальна параноя навколо всіх і всього. Текст — лише інтерпретація музики, а музика — інтерпретація тодішнього стану», — пояснили в Kurs Valüt.

В коментарі виданню «Лірум» учасник гурту Євген Гордєєв розповів, що «структура треку має тримати в напрузі шляхом непередбачуваної появи чи то куплетів, чи то приспіву»: «Для повного занурення — задушлива відсутність ефектів. Менше ефектів — менше простору. Це така собі клаустрофобія у великому місті. Гра в парадокс знову. Аби не відволікатися на абстрактні рефлексії — поставив шмат паралонового звукопоглинача перед лицем, аби ритм клітин спонукав до лаконізму».

В описі релізу Kurs Valüt додали, що музичну складову та візуалізацію потрібно сприймати окремо, бо відео — це суб’єктивне творче бачення режисера Максима Коцького та його команди.

За словами Максима, у кліпі він «досліджує тілесність цієї війни, розділяючи її на кілька блоків: жорстка і безапеляційна поведінка ТРО на блокпостах, біль і смерть загарбників, впевненість і бойовий настрій ЗСУ та символізм цивільного життя в умовах війни».

Відео знімалось на камеру відеоспостереження з роздільною здатністю у два мегапікселі. Героїнею кліпу стала танцівниця Олена Укроп.

Електронний дует Kurs Valüt заснований у 2017  засновником дніпровського лейбла Dnipropop Євгеном Гордєєвим та музикантом Євгеном Касьяном. Артисти пояснюють, що метою створення гурту була популяризація жанру minimal wave в Україні.

На рахунку гурту — два студійні альбоми Veselo (2018) та однойменний Kurs Valüt (2021).

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis