Ретроспектива Тарантіно та хіти А24: Що покажуть на фестивалі американського кіно «Незалежність»

Із 7 по 13 вересня у Києві, Одесі та Львові проведуть фестиваль американського кіно «Незалежність». У програмі покажуть ретроспективу Квентіна Тарантіно з трьох фільмів, призера Венеційського кінофестивалю 2022 року «Вся ця краса та кровопролиття» (All the Beauty and the Bloodshed) та документальну стрічку про «Барбі». Розповідаємо докладніше, що варто подивитися на фестивалі

«Кримінальне чтиво» (Pulp Fiction, 1994)

Друга стрічка Квентіна Тарантіно про містичну валізу, двох вбивць, боксера з катаною та колишню акторку здобула у Каннах «Золоту пальмову гілку», а згодом і «Оскар» за найкращий сценарій. З «Кримінального чтива» почалась ера постмодерністського кіно, а прізвище Тарантіно стало символом якісної естетичної фільмографії.

Дивитися у «Жовтні» 8 вересня 19:00, 11 вересня 15:00, у львівській Планеті кіно, Форум 7 вересня 19:00, в одеській Планеті кіно, Таїрово 7 вересня 19:00.

«Безславні виродки» (Inglorious Basterds, 2009)

У 1944 році безжальний Альдо Рейн зі своїм підрозділом вирушає у нацистську Німеччину, щоб вбивати ворогів або принаймні залишати їм свастику на скальпі. Разом з тим, молода єврейка Шошанна прагне помститися за вбивство своєї родини і перетинається із впливовим та харизматичним офіцером Гансом Ландою, який знущається над нею. 

Дивитися у «Жовтні» 9 вересня 19:10, у львівській Планеті кіно, Форум 8 вересня 19:00, в одеській Планеті кіно, Таїрово 8 вересня 19:00.

«Одного разу в… Голлівуді» (Once Upon a Time…in Hollywood, 2019)

Лос-Анджелес 1969 року. Поки наприкінці шестидесятих розгортається культ Чарльза Менсона та початок кар’єри Шерон Тейт, зірка вестернів Рік Далтон поволі втрачає форму. Він більше не такий популярний, як раніше, але дружба з каскадером Кліффом Бутом допомагає не пуститися берега.

Дивитися у «Жовтні» 10 вересня 19:10, у львівській Планеті кіно, Форум 9 вересня 19:00, в одеській Планеті кіно, Таїрово 9 вересня 19:00

«Після сонця» (Aftersun, 2022)

Дебютна стрічка Шарлотти Веллс від студії А24 розповідає про відпочинок 11-річної Софі (Френкі Коріо) та її батька Калума (Пол Мескал) на турецькому курорті. Поки дівчинку цікавлять підліткові теми, Калума гнітить тягар життя поза батьківськими обов’язками, які Софі буде пригадувати через 20 років. 

Дивитися у «Жовтні» 11 вересня 20:05,

«Тар» (Tar, 2022)

Фільм Тодда Філда («У спальні», «Як малі діти») розкриває характер Лідії Тар (Кейт Бланшетт) — впливової диригентки, репутація якої зазнає удару протягом кількох тижнів. Втім, це ледве заважає їй готуватися до презентації власної книжки й довгоочікуваної прем’єри П’ятої симфонії Малера.

Дивитися у «Жовтні» 10 вересня 13:55, у львівській Планеті кіно, Форум 10 вересня 19:30.

«Чемпіони» (Champions, 2023)

У комедії для сімейного перегляду Вуді Гаррельсон грає колишнього баскетбольного тренера. Через дрібні злочини суд призначає йому покарання — тренувати грі в баскетбол людей з інвалідністю. Якщо спершу це додавало йому зневіри, згодом його персонаж переосмислює себе та команду у спорті. Завдяки показам фільму організатори фестивалю хочуть привернути увагу до діяльності Інклюзивної пекарні Good bread, яка дає дорослим людям з ментальною інвалідністю місце, де вони можуть реалізувати себе, соціалізуватись та адаптуватись до життя у суспільстві.

Дивитися у «Жовтні» 9 вересня 16:35,у львівській Планеті кіно, Форум 11 вересня 19:30.

«Пісня про кохання» (A love song, 2022)

Самотня мандрівця Фей проводить час в кемпінгу Колорадо, очікуючи на прибуття Літо, чоловіка зі свого минулого. Він веде власну кочову подорож через суворий Захід Америки. Фей поки що не знає його намірів, але соромиться власних.

Дивитися у «Жовтні» 12 вересня 18:00.

«Перевірка» (The Inspection, 2023)

Темношкірий гей Елліс Френч записується в Корпус морської піхоти й потрапляє до навчального табору на острові Парріс у Південній Кароліні. Він відповідає фізичним вимогам, але не може приховати приналежність до орієнтації, що робить його мішенню для «дідівщини» з боку інструктора з навчання Леланда Лоуза. Прем’єра стрічки від А24 відбулася на кінофестивалі у Торонто. 

Дивитися у «Жовтні» 12 вересня 20:15.

«Реаліті» (Reality, 2023)

Один з перших фільмів, продюсованих Сідні Свіні («Ейфорія»), розповідає реальну історію Реаліті Віннер — американської ветеранки ВПС США та колишньої перекладачки Агентства національної безпеки. Її звинувачували за несанкціоноване оприлюднення урядової інформації в медіа, а саме звіту розвідки про втручання Росії у вибори в США 2016 року. Світова прем’єра відбулася у секції «Панорама» на Берлінале.

Дивитися у «Жовтні» 9 вересня 14:45.

Вся ця краса та кровопролиття (All the Beauty and the Bloodshed, 2022)

Лауреат «Золотого лева» з Венеційського кінофестивалю показує життя художниці та активістки Нен Ґолдін. Кожна її поява у музеї сигналізує про проведення акції проти родини Саклерів. Ця сім’я володіла концерном, який приховував ризики виникнення залежності від знеболювального препарату «Оксіконтин». У 2017 році Нен оприлюднила правду про препарат і заснувала групу активістів P.A.I.N., які перешкоджають музеям приймати пожертви від Саклерів.

Дивитися у «Жовтні» 10 вересня 11:45, 11 вересня 17:50.

«Я тебе там не бачив» (I didn’t see you there, 2022)

Режисер Рейд Девенпорт на інвалідному візку мандрує центром Окленда у штаті Каліфорнія та своїм рідним містом Бетел у штаті Коннектикут. В Окленді він натрапляє на цирковий намет і його документальний фільм перетворюється на роздум про «Шоу потвор» Барнума і місце людей з інвалідністю у суспільстві.

Дивитися у «Жовтні» 10 вересня 17:05.

«Предмет» (Subject, 2022)

Предметом у назві документального фільму є самі документальні фільми. Автори намагаються розібратися у найактуальніших стрічках цього напрямку за останні десятки років і як вони вплинули на героїв фільмів. На прикладі успішних зразків сучасної документалістики (Staircase, Hoop Dreams, The Wolfpack, Square і Capturing the Friedmans) це кіно досліджує, як документальний режисер може етично працювати з людською травмою. 

Дивитися у «KINO42» 10 вересня 18:00, у «Жовтні» 11 вересня 18:05, в Американському домі у Львові 13 вересня 18:30.

«Тендітні плечі, переосмислення Барбі» (Tiny shoulders: Rethinking Barbie, 2018)

Через образ Барбі та її 60-річну історію режисерка Андреа Блауґрунд Невінс досліджує, як лялька вплинула на моду, культуру та боротьбу жінок за рівні права. Стрічка містить інтерв’ю з Ґлорією Стайнем, Роксаною Ґей, Пеґґі Оренстайн та інсайдерами компанії Mattel, а також буде чудовим доповнення у контексті виходу «Барбі» Ґрети Ґервіґ.

Дивитися у «Жовтні» 8 вересня 17:00, в Американському домі у Львові 15 вересня 18:30.

«Погана преса» (Bad Press, 2023)

Уявіть, що ви живете у світі, де єдиним надійним джерелом новин миттєво стала урядова пропаганда. Це сталося у 2018 році з громадянами нації Маскогі, четвертого за величиною племені індіанців. Із 574 визнаних племен нація Маскогі була однією з п’яти, яка створили вільну та незалежну пресу. Раптово уряд цієї нації скасував Закон про вільну пресу напередодні виборів. Новинне видання племені Mvskoke Media, що переживало важкі часи, тепер підпадає під прямий редакційний нагляд племінного уряду, але продовжує висвітлювати корупцію влади.

Дивитися в Американському домі у Львові 18 вересня 18:30.

У рамках кінофестивалю також покажуть добірку короткого метру IndieLab 2023, а також проведуть мастеркласи «Емоційний інтелект у документалістиці» від режисерки Керолін Джонс, «Сторітелінг та соціальний вплив» від режисера ДіДжея Джонсона та «Розробка комунікаційної стратегії для вашого документального фільму» від сторітелерки Іззі Чен. 

Напередодні кінофестивалю «Незалежність» відкрився і кінофестиваль у Венеції (30 серпня — 9 вересня). Однією з прем’єр на ньому оголосили стрічку Гармоні Коріна AGGRO DR1FT. Читайте про неї докладніше у нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis