Лейбл Warner Music Group першим впровадить систему «роялті від фанатів». Що це таке

У квітні 2021 року стримінг SoundCloud анонсував нову форму виплати роялті для музикантів — Fan-Powered Royalties («роялті від фанів»), згідно з якою гонорари розподіляють між артистами в залежності від фактичної кількості прослуховувань. Найбільші музичні компанії Sony Music Entertainment, Universal Music Group та Warner Music Group одразу виступили проти ініціативи, проте в липні цього року Warner Music Group став першим вирішив співпрацювати з ініціативою SoundCloud, пише Resident Advisor

Як працюватиме нова система

«Чим більше фанів слухають SoundCloud і слухають вашу музику, тим більше ви заробляєте», — так описували роботу нової системи в офіційному анонсі Fan-Powered Royalties.

За задумкою SoundCloud, кошти, які підписники музичних стримінгів платять за користування сервісом та рекламу, діляться між конкретними незалежними артистами, яких вони слухають. Для артистів це можливість монетизують свою музику через SoundCloud та «фактично напряму» отримати кошти від фанатів.

«Якщо людина, наприклад, слухає лише репера-початківця з Детройта або співака з Франції, більша частина або всі його кошти від підписки або реклами підуть саме цим виконавцям», — пишуть в SoundCloud. 

 

Зображення: SoundCloud

Наразі на платформах, серед яких Apple Music та Spotify, працює «пропорційна система». Всі кошти, отримані за рахунок підписок, об’єднують та надалі виплачують виконавцям залежно від їхньої частки в загальній кількості прослуховувань на платформі.

Для чого потрібен новий формат роялті

В SoundCloud «роялті від фанів» називають «більш прозорим та справедливим способом отримання доходу для незалежних музикантів».

У 2020 році видання Rolling Stone підрахувало, що за класичною схемою 1% артистів отримує до 90% загального гонорару, вирученого одним стримінгом з підписок. Така система вигідна для великих лейблів, підписантами яких зазвичай є популярні виконавці, проте негативно впливає на дохід незалежних артистів.

За словами генерального директора SoundCloud Майкла Вайсмана, новий розрахунок роялті поклинаний підтримати незалежних артистів. Він додав, що «нова трансформуюча модель можлива завдяки потужному зв’язку між артистами та їхніми фанатами».

«Запуск Fan-Powered Royalties стане значним кроком у стратегічному напрямку SoundCloud, спрямованому на розвиток, зростання та створення нових можливостей безпосередньо для незалежних виконавців».

Resident Advisor пише, що аналітична платформа Midia Research вже проаналізувала прибутки 118 000 артистів, які користуються системою Fan-Powered Royalties. 56% з них розповіли, що за допомогою нового формату роялті від SoundCloud змогли заробити більше, ніж зі стандартною «пропорційною системою». 

Разом з цим, з квітня 2021 року по лютий 2022-го на SoundCloud на 9,2% зросла кількість виконавців, які заробили понад 1000 доларів на прослуховуваннях їхньої музики.

Що говорять в Warner Music Group

Поки невідомо, як саме Warner Music Group впроваджуватиме нову систему.

«Розвиток музичної індустрії відкриває нові способи створення контенту, його споживання та монетизації, — прокоментувала рішення компанії головний цифровий директор Warner Music Group Оана Руксандра. — Наразі ми зосереджені на просуванні та експериментах з новими економічними моделями, щоб забезпечити більше можливостей для наших артистів та їхніх спільнот».

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis