Фільм української режисерки покажуть на Венеційському кінофестивалі

Перший повнометражний фільм української режисерки Анни Бурячкової («Коли нам було 15», кліп СТАСІК «Герої вмирають») «НАЗАВЖДИ-НАЗАВЖДИ» покажуть у програмі «Горизонти Екстра» (Orizzonti Extra) кінофестивалю у Венеції. У цій секції представлені «девʼять робіт, що демонструють вигадливість та творчу оригінальність у стосунках з тим колом глядачів, для яких їх створили».

Цьогорічний Венеційський фестиваль стане ювілейним, вісімдесятим, і триватиме з 30 серпня до 9 вересня

Сюжет «НАЗАВЖДИ-НАЗАВЖДИ» розгортається на фоні Києва 1990-х. Головна героїня Тоня переходить зі школи в центрі міста до іншої — у спальному районі, та потрапляє до компанії відчайдушних підлітків. Разом вони шукають пригод та неприємностей на околицях української столиці.

Незабаром Тоня закохується в Журіка, а дружба з Лєрою змушує її відчути потяг до її брата Сані. Все це призводить до заплутаного любовного трикутника. Водночас Тоню переслідує складне минуле, загрожуючи новій дружбі та романтичним стосункам.

Сценарій фільму Бурячкова написала разом з Мариною Степанською («Стрімголов»). У головних ролях — Аліна Чебан, Захар Шадрін, Артур Алієв, Єлизавета Цілик, Дар’я Жихарська та Даша Малахова.

Разом з Бурячковою у секції «Горизонти Екстра» змагатимуться Bota Jone французької режисерки Луани Байрамі, The Rescue італійської режисерки Даніели Гоггі, In the Land of Saints and Sinners американського режисера Роберта Лоренца, Day of the Fight британського режисера Джека Хьюстона, Felicita італійської режисерки Мікаели Рамазотті, Pet Shop Boys американського режисера Ольмо Шнабеля, Stolen індійського режисера Карана Тейпала, L’Homme d’Argile французької режисерки Анаїс Теллен.

До основної програми журі відібрали такі фільми:

Adagio італійського режисера Стефано Солліма;
The Beast французького режисера Бертрана Бонелло;
Io Capitano італійського режисера Маттео Гарроне;
Comandante італійського режисера Едуардо де Анжеліса;
El Conde чилійського режисера Пабло Ларраіна;
Die Theorie von Allem німецького режисера Тімма Крюгера:
Dogman французького режисера Люка Бессона;
Enea італійського режисера Пʼєтро Кастелліто;
Evil Does Not Exist японського режисера Рюсуке Хамагуті;
Ferrari американського режисера Майкла Манна;
Finalmente L’Alba італійського режисера Саверіо Костанцо;
Green Border польської режисерки Аґнешки Голланд;
Holly бельгійської режисерки Фін Трох;
Hors-Saison французького режисера Стефана Брізе;
The Killer американського режисера Девіда Фінчера;
Lubo італійського режисера Джорджо Дірітті;
The Promised Land данського режисера Ніколая Арселя;
Maestro американського режисера Бредлі Купера;
Memory мексиканського режисера Міхеля Франко;
Origin американської режисерки Ави Дюверне;
Poor Things грецького режисера Йоргоса Лантімоса;
Priscilla американської режисерки Софії Копполи;
Woman Of польських режисерів Малгожати Шумовської та Міхала Енглерта.

2022 року Україну на кінофестивалі у Венеції представляв фільм Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург». Картину відібрали для другої за значущістю секції — «Горизонти» (Orizzonti).

Через страйк Гільдії акторів США, що триває з 14 липня, директор Венеційського кінофестивалю Альберто Барбера планує запросити європейських та азійських режисерів і акторів замість американських.

На це звернула увагу італійська редакція The Hollywood Reporter, вказавши на присутність на кінофестивалі режисерів Хаяо Міядзакі («Віднесені привидами»), Пабло Ларраіна («Спенсер»), Бертрана Бонелло («Крихітка зомбі»), Маттео Гарроне («Гоморра»), Квентіна Дюп’є («Шина») та Романа Полянського («Дитина Розмарі»). Втім, за джерелами World of Reel, Хаяо Міядзакі не приїде до Венеції зі своєю анімацією How Do You Live? («Як ви живете?»).

«Це буде пан’європейський фестиваль, — так прокоментував Барбера новий напрямок кінофестивалю у матеріалі THR. — Спробуймо зрозуміти, що хочуть зробити американські продюсери, але водночас нам треба створити альтернативну програму».

За інформацією того ж джерела, на кінофестивалі у Торонто, який починається майже водночас з Венеційським, буде мало американських фільмів. За пронозами експертів, страйк акторів та сценаристів закінчиться до вересня.

До журі Венеційського кінофестивалю також не включили жодного американського актора чи акторки. Під керівництвом президента журі Демієна Шазелла («Ла Ла Ленд») найкращі фільми обиратимуть Джейн Кемпіон («Влада собаки»), Мартін МакДона («Банші Інішерина»), Лора Пойтрас («Вся краса і кровопролиття»), Міа Хансен-Льове («Острів Бергмана»). Серед акторів та акторок у журі є лише китаянка Шу Ці, італієць Габріелле Мойнетті та палестинець Салех Бакрі.

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis