MOT та Docudays UA проведуть у Києві серію спеціальних кінопоказів

20 лютого в новому культурному просторі «Модуль тимчасовості» від don’t Take Fake відбудеться перший кінопоказ в межах спеціальної програми MOT та міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Усього заплановано покази трьох фільмів — два з яких присвячені подіям Революції гідності. DTF Magazine представляє програму та коротко розповідає про кожен фільм

Кінопокази — це частина спецподій в межах МОТ. Окрім кіно, організатори планують лекції, дискусії, публічні інтерв’ю, перформанси тощо. Всі кошти з продажу квитків на спеціальні події, включно з кінопоказами, йдуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії (докладніше тут).

«Формуючи програму спеціальних івентів ми хотіли продовжити розмову на тему тимчасовості, яку підіймає виставка. І в цій розмові не обійтись без фактів та ситуацій, зафіксованих режисерами-документалістами, — розповідають в МОТ. — Тому ми звернулись до команди Docudays UA, головного фестивалю документального кіно в країні, щоб не просто сформувати програму показів, а й додати контексту та ще більше сенсів, залучивши до обгорень режисерів, експертів, правозахисників та активістів».

«Завдяки Всеукраїнській мережі кіноклубів DOCU/CLUB, в Docudays UA показують та обговорюють найкраще фестивальне кіно про права людини протягом усього року, — зазначає Ксенія Шиманська, директорка Правозахисного департаменту Docudays UA. — Ми раді стати партнерами амбітного проєкту don’t Take Fake, що виявляє потужний потенціал українців та українок одразу на кількох рівнях: мистецькому, естетичному, етичному та суспільно-політичному. У межах нашої співпраці ми покажемо кілька стрічок, які, віримо, здатні змінити Україну».

Що покажуть МОТ та Docudays UA


«Євромайдан. Чорновий монтаж»

Україна, 2014, 60’

Режисура: Володимир Тихий, Андрій Литвиненко, Катерина Горностай, Роман Бондарчук, Юлія Гонтарук, Андрєй Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков

Коли: 20 лютого, 19:30

Де: простір МОТ, Контрактова площа

Серію камерних кіносеансів відкриє документальна стрічка «Євромайдан. Чорновий монтаж» (2014), показ якої відбудеться в День Героїв Небесної Сотні. 

«Євромайдан. Чорновий монтаж» — хроніка трьох місяців революції, «від обуреного протесту до народного єднання, від каструль на голові до кийків і бронежилетів, від ейфорії перемоги до оплакування загиблих Небесної сотні». 

«Епізоди майбутніх фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції, що не потребує коментарів. Ми пропонуємо до вашої уваги хроніку Українського протесту. Проживіть з нами ці три місяці боротьби, відчуйте і побачте революцію нашими очима», — описує стрічку команда Docudays UA. Стрічка зроблена у формі альманаху, до якого увійшло 10 відео новел.

Після показу «Євромайдан. Чорновий монтаж» відбудеться обговорення за участі активістів та активісток: Людмили Янкіної, правозахисниці, координаторки мережі волонтерів Громадського Телебачення, яка під час Революції Гідності була медсестрою, організовуючи домашній патронаж і спеціалізований медичний супровід для поранених активістів; Любові Галан, правозахисниці, співзасновниці Правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип» і волонтерської ініціативи «Frontline Care»; Андрія Преподобного, учасника Революції Гідності, який відкрито підтримував Євромайдан, перебуваючи на посаді слідчого в міліції, а сьогодні працює в антикорупційній сфері. Модеруватиме розмову Марія Цип’ящук, координаторка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Рівному, викладачка Національного університету «Острозька академія», керівниця кіноклубу «Права людини крізь обʼєктив» мережі DOCU/CLUB.

Купити квиток

«І кожна річка»

Україна, 2022, 80’

Режисерка: Олеся Моргунець-Ісаєнко

Коли: дату показу оголосять згодом

Де: простір МОТ, Контрактова площа

Річки мають для людини сакральне значення. Кожен народ має свою священну річку. Для Олесі Моргунець-Ісаєнко — це річка Остер, яка перебуває під загрозою зникнення, але фільм присвячено не лише їй. Щоб зробити історію цікавою для всіх, режисерка розповідає також про інші річки, «на берегах яких народилися та зростали її глядачі». Адже ці річки теж можуть зникнути.

Кожна річка — чиїсь відображення і пам’ять. Стан кожної з них — результат людської діяльності чи бездіяльності, а не лише кліматичних змін. Тому цей фільм також і спрроба розібратися, як люди впливають на ріки.

«Євромайдан SOS»

Україна, 2016, 21ʼ

Режисер: Сергій Лисенко

Коли: дату показу оголосять згодом

Де: простір МОТ, Контрактова площа

Волонтерська ініціатива «Євромайдан SOS» виникла завдяки молодим правозахисникам та активістам, які об’єдналися 30 листопада 2013 року після побиття студентів на Майдані Незалежності. Тепер вона стала частиною громадської організації «Центр громадянських свобод», і веде моніторинг воєнних злочинів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, передає добуті документи в Гаазький суд, займається міжнародною адвокацією та бореться за звільнення українських політичних вʼязнів.


Заходи відбуватимуться у форматі виїзного засідання кіноклубу медіапросвіти з прав людини при ГО «Докудейз».

Особливості відвідування:

1. Кінопокази МОТ — це серія камерних івентів у виставковому просторі. Посадка глядачів відбувається на пуфах.

2. Під час цієї події виставка не працюватиме. Відвідати експозицію можна у будні з 12:00 до 19:00 та у вихідні з 11:00 до 20:00.

3. У разі повітряної тривоги у Києві кінопоказ припиняється, а відвідувачі зобов’язані залишити простір МОТ. Якщо протягом 15 хвилин ми отримаємо сигнал про відбій, кінопоказ продовжиться. У випадку остаточного скасування івенту, організатори розглянуть можливість повторного показу.

4. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідудувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити до виставкової зали кінопоказу, а за необхідності скористатись спеціально облаштованою вбиральнею.

5. Більше про особливості відвідування — на сайті квиткового оператора.


Що таке MOТ?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій з 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 25 художників з 10 країн та серія спеціальних подій. У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.
Дізнатись ще більше

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis