Український фотограф Vic Bakin виграв конкурс від нідерландського LensCulture

Український фотограф Vic Bakin (Віктор Бакін) посів перше місце у конкурсі художньої фотографії від авторитетної нідерландської платформи та журналу про сучасну фотографію LensCulture. Журі відзначило українця за серію Epitomē

У коментарі DTF Magazine Vic Bakin зазначив, що основою Epitomē стали роботи з серії «Зламані дерева», над якою він працює з квітня 2022, а також його плівкові архіви десятирічної давнини. Фотограф облаштував даркрум у ванній кімнаті, і працював там зі знімками під час повітряних тривог. 

Бакін називає цей проєкт «такою собі психологічною практикою і певним ескапізмом від реалій воєнного часу». Також період роботи над Epitomē став для фотографа моментом «саморефлексії, деякого зламу та апатії, а також переоцінки власної фотографії».

Протягом деякого часу Бакіну бракувало необхідних реагентів для друку зображень.  

«Я використовував закріплювач знову і знову, доки він не виснажувався. Він відмовлявся повністю фіксувати зображення та наступного дня покривав фотопапір брунатними плямами. Цей виснажений фіксаж став для мене візуальною алегорією нашого часу — заплямованою кров’ю українською землею», — розповідає фотограф.

Повна серія доступна на сайті премії.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Vic Bakin (@vicbakin)

Працювати над Epitomē Vic Bakin починав ще до повномасштабного вторгнення росії, але «у трохи іншому, більш художньому вигляді». У межах серії фотограф створював «візуальні нариси» про спогади дитинства, дорослішання та дослідження мужності.

У 2022 проєкт набув нових значень: приналежності, прив’язаності до місця, до рідної землі. Фотограф повʼязує це з тим, що велика кількість його знайомих і друзів, чиї знімки він робив раніше, з початком повномасштабної війни покинула свої домівки, деякі виїхали з країни, частина пішла служити до Збройних сил України.

Фотограф Vic Bakin — про дослідження чоловічої натури та межу між ніжністю та вульгарністю

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений LensCulture (@lensculture)

Про серію «Зламані дерева»

Над цією документальною серією Бакін працює з кінця квітня 2022 року. Вона присвячена людям і місцям Київської області після окупації. За словами фотографа, селами Київщини він «захоплювався давно, знімав їх і раніше», але колишній контекст зазнав змін  — тепер всюди додались шрами війни. 

«Моя мандрівка деокупованою Київщиною почалася з наміру на власні очі побачити ці донедавна спокійні, а нині поранені та зруйновані місця. Власне, проєкт отримав назву Зламані дерева, бо мене вразила картина, яку я часто спостерігав протягом цих місяців: вулиця з повністю знищеними домівками, наче перемеленими в груду каміння, а вище них, понад дірявими парканами, стирчать розшарпані стовбури дерев», — описує проєкт фотограф.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Vic Bakin (@vicbakin)

Віктор додає, що суто документальна стилістика давалась йому непросто, і потребувала довшого дослідження та пошуку. Зрештою основою роботи «Зламаними деревами» стало «звичайнісіньке блукання з фотоапаратом на шиї та записником у телефоні». 

Бакін зізнається, що робота з інформацією, усними історіями людей, також стала для нього новим досвідом. Одну з історій, яка вразила його найбільше, про вбивство батька 14-річного підлітка з Бучі опублікувало видання Süddeutsche Zeitung.

Vic Bakin (Віктор Бакін) — один із найпомітніших та послідовних українських фотографів, які працюють із темою чоловічої натури. Він починав із модельних тестів та зйомок для L’Officiel Online. У цьому ж виданні вийшла його перша серія про чоловічу красу.

Пізніше Бакін створив серію «Фонтан юності» (Fountain Of Youth), в якій фотографував лише молодих хлопців, намагаючись зафіксувати момент дорослішання, який наздоганяє кожну людину.

У 2020 році його роботи нарівні зі знімками інших київських фотографів опублікували в зині ∄, а вже за рік лейбл клубу Standard Deviation узяв його фото на обкладинку першого вінілового релізу і видав персональний фотоальбом Heavy Clouds. У ньому уперше Віктор представив фотографію як об’єкт, доповнивши свої знімки фарбою.

Наше інтерв’ю з ним можна прочитати тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis