MOT та MEGOGO проведуть дискусію з акторами «Моїх думок тихих» та «Бачення метелика»

11 травня команди МОТ та MEGOGO проведуть дискусію «Українські актори: мова, конкуренція, умови війни» за участі Андрія Лідаговського (Вадим у «Моїх думках тихих») та Маргарити Бурковської (аеророзвідниця Ліля у «Баченні метелика»). Розповідаємо докладніше про подію та про те, як на неї потрапити

Про що говоритимуть

Українське кіно стрімко розвивається у масовому та авторському напрямках. Якщо раніше головною претензією до українських фільмів була неприродність української мови, то сьогодні стрічки «Памфір» та «Люксембург, Люксембург» показують різноманітність діалектів та суржику. Під час дискусії обговоримо з українськими акторами мовне питання в кіно, як вони реагують на суржик в кадрі та в чому різниця між літературною та нелітературною українською, про яку часто згадують глядачі.

Ще одна особливість вітчизняного кіно — робота непрофесійних акторів, які грають у фільмах «Плем’я», «Атлантида», «Бачення метелика» та інших. Завдяки зовнішності та професійним навичкам, які важливі для їхніх персонажів, вони створюють образи, невідмінні від колег-акторів. Поговоримо з Ритою Бурковською та Андрієм Лідаговським про те, як вони почуваються в кадрі поряд з дебютантами, хто кому допомагає та чому до послуг непрофесіоналів досі звертаються кастинг-директори.

Також подискутуємо про роботу в умовах війни, досвід кінофестивалів, зокрема Каннського, а також про акторську репутацію та інститут зірок в Україні. 

Про гостей події

Маргарита Бурковська зіграла зґвалтовану в російському полоні українку-аеророзвідницю, яка після визволення намагається повернутися до нормального життя. Після прем’єри у Каннах її роль назвали «магнетичною», «позбавленою драматизму і тому ще драматичнішою» і такою, що «тонко передає стан стійкої, незламної жінки, яка пройшла через незлічені випробування». Вона також з’являється в одній з ролей у фільмі «Парфенон» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса. Крім знімань у кіно, Рита працює фіксеркою й організовує інтерв’ю з військовими та волонтерами.

До головної ролі у «Моїх думках тихих» Андрій Лідаговський грав у попередньому фільмі Антоніо Лукіча «У Манчестері йшов дощ». Його можна побачити й в камео серіалу «Секс, Інста і ZNO» та трагікомедії «Люксембург, Люксембург». В останньому Андрій також працював художником-постановником, і таку ж роботу виконував у короткометражному фільмі «Мажорка».

Як потрапити на подію в MOT

Початок запланований на 20:15. Вхід на подію можливий лише за попередньо придбаними квитками на сайті Concert.ua.

Усі кошти із продажу квитків ідуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії (докладніше тут).

Кількість місць обмежена.

Особливості відвідування

1. Під час цієї події виставка не працюватиме. Відвідати експозицію можна у будні з 13:00 до 20:00 та у вихідні з 11:00 до 20:00.

2. У разі повітряної тривоги у Києві подія припиняється, а відвідувачі зобов’язані залишити простір МОТ. Якщо протягом 15 хвилин ми отримаємо сигнал про відбій, івент продовжиться. У разі остаточного скасування організатори розглянуть можливість повторного проведення.

3. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити до виставкової зали кінопоказу, а у разі необхідності — скористатися спеціально облаштованою вбиральнею.

4. Більше про особливості відвідування — на сайті квиткового оператора.

Що таке MOT?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій із 27 контейнерів-модулів, до 14 травня відбуватиметься виставка за участі 25 художників із 10 країн та серія спеціальних подій.

У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.

don’t Take Fake представляє MOT. Слідкуйте за проєктом у нашій спецтемі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis