«Миколаївська молода фотографія» організує серію виставок на честь п’ятиріччя

MYPH («Молода Миколаївська Фотографія») у травні святкує п’ятиріччя з моменту заснування у 2018 році. На честь цього команда об’єднання проведе три окремі виставки: одну — онлайн, дві інші — офлайн у двох різних містах України

Групова виставка MYPH 5 YEARS ANNIVERSARY вже запрацювала в онлайн-галереї з доповненою реальністю BaroqueВіртуальна експозиція складається з робіт понад 60 студентів школи MYPH у різні роки. 

В MYPH розповіли, що деякі з творів вже представляли на міжнародних фотовиставках, а деякі показують вперше. Твори в просторі розмістили цілими оригінальними серіями, або ж згрупували «за кольором, емоційністю чи метафорою».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений PHOTOGRAPHY SCHOOL | COLLECTIVE | GALLERY (@myph.art)

Кожна робота, представлена на виставці, доступна до продажу у форматі non-limited print. Фіксована ціна — 100 доларів. 30% коштів, вторгованих з продажу усіх робіт, перерахують на підтримку українських волонтерських організацій. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений BAROQUE. Art Exhibitions in Augmented Reality (@baroque.app)

Друга запланована виставка під назвою «I буде тиша…» відкриється 27 травня у Запорізькому обласному центрі молоді, де працюватиме до 11 червня.

На груповій експозиції представлять роботи 23 митців: Артема Гумілевського, Вероніки Моль, Артема Гончарюка, Олени Лемберської, Тетяни Мицик, Олі Коваль, Ольги Василєвої, Milla Po, Mary Jane, Віки Ніконенко, Ксенії Петровської, Марини Марініченко, Олени Морозової, Наталі Агризкової, Поліни Шумячер, Єви Гольц, Яни Григоренко, Ольги Лобазової, Руслана Косачова, Muoihma, Savka, Анастасії Антоненко та Лі Білецької.

«Ця виставка — яскравий символ того, що життя триває. Тут палітра кожного образу запрошує вас відчути себе частиною чогось більшого, що не має обмежень і кордонів», — описують «I буде тиша…» в команді MYPH. 

28 травня також відбудеться Artist Talks з учасниками виставки.


Остання виставка в межах серії — «Нові MYPhології». Це груповий проєкт 28 авторів школи концептуальної та арт фотографії MYPH в харківському «ЄрміловЦентр». Вона запуститься 1 червня та триватиме до 15 липня. 

Виставка «Нові MYPhології» початково мала відкритись ще в травні 2022 року, проте цього не відбулось через початок повномасштабної війни. В основі експозиції — фотографії, інсталяції та відеоарт від 28 митців. Всі роботи відібрали в ході опеколу.

В команді виставки розповіли, що назва «Нові MYPhології» — це гра слів, що поєднує абревіатуру школи з темою міфотворчості. За словами кураторки проєкту Ірини Антонець, митці «природно створюють свої світи і знакові системи, трактуючи реалії сучасності за допомогою особистісного, інтуїтивного вираження, що часом приймає різноманітні та химерні форми».   

«В центрі уваги проєкту постали сконструйовані персональні світи, що існують за власними правилами та населені сучасними богами і героями. А також нові легенди та міфи, котрі автори розповідають засобами фотографії та мистецтва нових медіа. В цьому проєкті автори також шукають відповіді на питання, наскільки кожен індивідуальний авторський міф є частиною ширшого наративу і яким чином він вкладається в систему колективної MYPhології», — говориться в описі. 

Серед представлених на виставці авторів: Тетяна Мицик, Анастасія Антоненко, Володимир Демків, Оля Коваль, Наталі Агризкова, Лі Білецька , Діана Федоряка, Вероніка Моль, Ольга Лобазова, Ірина Кабиш, Ксенія Петровська, Катя Кравець, Антон Малиновський , Олена Лемберська, Олеся Саєнко, Аліна Лисак, Алеся Тищук, Milla Po, Єва Гольц, Олена Косович, Pasha Youz, Mary Jane, Яна Григоренко, Поліна Лаптій, Аліна Панасенко, Олександра В‘язінько, Артем Гумілевський, Savka

Школа концептуальної та арт фотографії MYPH заснована у 2018 році Сергієм Мельниченком — фотографом з Миколаєва та членом «Української фотографічної альтернативи». 

За роки існування MYPH стала повноцінним ком’юніті, яке об’єднує понад 100 українських митців. Головною метою школи є «розширення і збагачення розуміння сучасної фотографії», а її основна місія — не лише навчати молодих авторів, а й допомагати у просуванні та популяризації робіт випускників школи.

З 2018 року MYPH організувала та взяла участь у понад двадцяти проєктах (виставках, фестивалях, ярмарках тощо) в Україні, Польщі, Італії, Франції, Австрії та Південній Кореї.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis