«Люксембург, Люксембург» та «Клондайк» вийдуть на Netflix 

Netflix випустить фільми «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча та «Клондайк» Марини Ер Горбач. Реліз першого відбудеться 14 червня, другого — 7 червня 

Трагікомедія «Люксембург, Люксембург» розповідає історію братів-близнюків з міста Лубни, які вирушають на пошуки батька в Люксембург. Головні ролі в фільмі виконали Аміл та Раміл Насірови з гурту «Курган та Агрегат».

Прем’єра стрічки відбулася у програмі «Горизонти» на Венеційському кінофестивалі, а в Україні його вперше показали в Близнюках на Харківщині — рідному місті головних акторів. Фільм Лукіча зібрав понад 14 мільйонів гривень за два вікенди прокату й обігнав за показниками дебютний фільм режисера «Мої думки тихі».

Над сценарієм до фільму Лукіч працював зі співзасновниками кінопродакшену ForeFilms Ганною Соболевською та Володимиром Яценком.

Докладніше про «Люксембург, Люксембург» читайте у нашій розмові з режисером.

Сюжет «Клондайку» розгортається навколо родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка (Оксана Черкашина) і Толік (Сергій Шадрін) чекають народження першої дитини, але війна вривається в їхнє життя разом з уламками збитого боїнга. Ірка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угруповання.

Головні ролі у «Клондайку» зіграли Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»).

«Для мене ця картина — “ракета” проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. «Клондайк» з‘явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні», — говорить про задум фільму режисерка Марина Ер Горбач.

У січні 2022 стрічка стала першим українським ігровим фільмом, що виграв нагороду на кінофестивалі «Санденс» — журі відзначило його нагородою за найкращу режисуру в конкурсній програмі World Dramatic Competition.

У жовтні 2022 Netflix придбав права на показ пакета українських стрічок. Серед фільмів — «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча.

Докладніше про це читайте в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis