«Мистецтво не має сенсу»: Ксав’є Долан йде з кіно

В інтерв’ю іспанському виданню Elpais канадський режисер Ксав’є Долан розповів, що збирається завершувати режисерську кар’єру в кіно. У нього поки немає проєктів на найближчий час

«Я не хочу віддавати два роки проєкту, який ледве хтось побачить, — ділиться враженнями Долан від роботи в кіно. — Я віддаю занадто багато зусиль, щоб отримувати такі розчарування. Це змусило мене задуматися, чи мої мої фільми погані і я знаю, що це не так. Я не розумію, в чому сенс розповідати історії, коли все навколо руйнується. Мистецтво не має сенсу, присвячувати себе кіно — марна трата часу». 

У тому ж інтерв’ю Ксав’є згадує, що боїться «громадянської війни, викликаної нетерпимістю». Щоправда, про яку саме війну йдеться, він не уточнює, але через неї зробив перерву в ігровому кіно після прем’єри «Маттіас та Максим» (Mathias & Maxime) у Каннах 2019 року. 

Долан не вперше говорить про те, що покине кіно. У 2022 році для канадського видання Le Journal de Montréal він прокоментував творчу перерву: «Я не хочу більше займатися цією  роботою. Я втомився. Ми у 2022 році й світ різко змінився. Я в цьому світі більше не відчуваю потреби розповідати історії. Хочу проводити час з друзями та родиною. Хочу знімати рекламу і збудувати собі будинок у сільській місцевості, коли в мене буде достатньо грошей. Я не кажу це у поганому сенсу. Просто хочу пожити іншим життям та з іншим досвідом».

Ксав’є Долан — канадський режисер, сценарист, продюсер та актор.  Прем’єри шести з восьми його повнометражних фільмів відбулися на Каннському кінофестивалі та сумарно отримали там вісім нагород. «Том на фермі» (Tom à la ferme) та «Смерті і життя Джона Ф. Донована» (The Death and Life of John F. Donovan) показали у Венеції та Торонто відповідно. Він також зняв два кліпи для Adele (Hello, Easy on me).

У 2022 році Долан випустив серіал «Ніч, коли Логан прокинувся» (The Night Logan Woke Up), який виходив на канадському телебаченні. Докладніше про нього ми писали у нашому матеріалі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis