На Google Maps розмістять панорамні фото руйнувань, завданих російськими військами в Україні

Міністерство внутрішніх справ України разом з командою Google оцифрують знимки пошкоджених міст та селищ України. Мета проєкту — зафіксувати наслідки повномасштабного російського вторгення в Україну для інфраструктури країни

За допомогою квадрокоптерів команда робить панорамні знимки вулиць та будівель, які потім будуть доступні для всіх користувачів Google Maps.

Фахівці вже розпочали роботу в Ірпені, а перші результати покажуть в середині квітня.

«Цей проєкт стартував зі звільненого міста Ірпінь. Одночасно роботу розпочинають декілька команд. Ми максимально хочемо охопити всі міста, що зазнали найбільших руйнувань, які безумовно потрібно зафіксувати. Ця інформація буде розміщена на картах Google та буде доступна для широкого загалу. Увесь світ має бачити, як наші міста виглядали раніше й що з ними скоїв агресор», — прокоментував проєкт заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко.

 

В МВС уточнили, що проєкт допоможе людям, які вимушено покинули домівки та майно в зонах активних бойових дій, дізнатися про їх стан. Команди також окремо створять сервіс для правоохоронців та рятувальників — його можна буде використовувати «як інформаційно-довідковий ресурс для координації своїх дій та додаткової фіксації стану речей у регіоні».

В березні Міністерство культури та інформаційної політики України створило платформу, де фіксують воєнні злочини російських військ проти людяності та об’єктів культурної спадщини в України.

Надати відео та фотографії з доказами може кожен українець.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis