В Українському музеї в Нью-Йорку відкрилася виставка ілюстрацій художника Нікіти Кравцова

3 квітня в Українському музеї в Нью-Йорку відкрилася виставка з десяти ілюстрацій кримського художника Нікіти Кравцова «Війна грибів» за мотивами однойменної народної казки і робіт українського ілюстратора Георгія Нарбута 

«Війна грибів» — це народна казка, популярна у культурі слов’янських народів. У 1909 році її видали з ілюстраціями українського графіка Георгія Нарбута.

Картини Кравцова, представлені на виставці у Нью-Йорку, «переосмислюють казку зі сценами нинішньої російської війни проти України». Солдати в образі грибів на малюнках, наприклад, стріляють з «джавелінів».

«Роботи Кравцова, намальовані олівцем і розписані яскравими фарбами, не слід сприймати як прості мультфільми та ілюстрації, які можна знайти в коміксах. Його роботи серйозні та репрезентують тему масового нападу росії на Україну та українську культуру. Кравцов у своєму неповторному стилі реагує на необгрунтовану війну та руйнування його батьківщини», — говориться в описі виставки. 

Ілюстрації Нікіти Кравцова також надруковані у перевиданні книжки «Війна грибів», презентація якої була запланована 25 лютого. Текст до неї написав український письменник Андрій Курков, а дизайн обладинки відтворює дизайн оригінальної книги Георгія Нарбута.

Нікіта Кравцов — український художник, який народився в Криму. Він закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури в Києві — навчальний заклад, в якому Георгій Нарбут був першим ректором та «сприяв його ранньому розвиток як мистецького закладу».

Нині Нікіта живе і працює в Парижі. У своїй мистецькій практиці Кравцов зосереджується насамперед на графіці, але останнім часом разом із дружиною Каміллою Саньє-Кравцовою також працює з текстилем.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis