Музей сучасного мистецтва у Нью-Йорку покаже відеоарт українських художників

До 30 квітня Музей демонструватиме на сайті пʼять відеоробіт українських художників, створених в період з початку війни проти України у 2014 році й до повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року. Для програми, яку назвали Notes from the Ground («Замітки з землі»), обрали відео «Ні! Ні! Ні!» Миколи Рідного, «Лист до горлиці» Дани Кавеліної, «Замітки з підземелля» Улі Голуб, «Щоб потім не казали, що ми не памʼятаємо» Романа Хімея і Яреми Малащука та «Зсув» Олексія Радинського

«Назва програми акцентує на тому, що через війну багато з представлених художників перебувають в заблокованих містах або, говорячи військовою термінологією — “на землі”, тобто захищають свою країну. Хтось покинув країну, хто працював закордоном ще до вторгнення. Ця “земля” служила місцем для дискусій, там народжувалися нові ідеї та матеріалізовувались утопії. Сподіваємося, скоро це знову стане можливим», — йдеться в описі програми.

«Ні! Ні! Ні!», Микола Рідний

Робота присвячена молодим харківʼянам, чий «перехід у доросле життя зіпсувала війна».

«Лист до горлиці», Дана Кавеліна

«Антивоєнний фільм-поема», присвячений історії Донбасу, «його травмам, горю, жахам, мріям та галюцинаціям, що панують там з 2014 року». Кавеліна дивиться на війну крізь різну оптику, в тому числі й феміністичну, розповідаючи про зґвалтування жінок «як неминучий наслідок будь-яких воєнних дій».

«Замітки з підземелля», Уля Голуб

Розповідь про людину, яка намагається втекти від реальності й робить з власної квартири Ноїв ковчег, наповнюючи його речами замість звірів.

«Щоб потім не казали, що ми не памʼятаємо», Роман Хімей та Ярема Малащук 

Робота, присвячена аварії на одній з шахт Донбасу у 1977 році.

Ярема Малащук — про обман у документалістиці, феномен рейву та православний треш

 «Зсув», Олексій Радинський

Фільм про спробу побудувати радикально нове суспільство. Головний герой — квір-режисер, який втік зі Сходної України до Києва та ставить там пʼєсу.

У березні Музей сучасного мистецтва у Нью-Йорку відкрив виставку з роботами художників, які народилися на території сучасної України. Куратори Музею створили окрему експозицію Gallery 507: In Solidarity, де зібрали картини, принти, скульптури та фотографії.

Серед представлених художників — Луїза Невельсон (Переяслав), Соня Делоне (Градизьк), Казимир Малевич (Київ), Джанет Собель (Катеринослав), Weegee (Золочів), Василь Єрмілов (Харків), брати Бурлюки (Харківська губернія) та інші.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis