На Каннському кінофестивалі презентують шоукейс українських документальних фільмів

Docudays UA та Український інститут влаштує шоукейс українських документальних проєктів, що пройде 21 травня під час спеціальної програми Marché du Film у секції Cannes Docs. Під час UKRAINIAN SHOWCASE команди представлять чотири документальні стрічки, що знаходяться у розробці

В Docudays розповідають, що весь день фестивалю 21 травня буде присвячений Україні.

Лимани. Бій за рай, Сергій Лисенко

Стрічка розповідає про заповідник «Тузлівські Лимани» на Півдні України, населений разкісними звірами та птахами. В центрі сюжету — активісти та менеджери парку Іван та Ірина, які «ведуть боротьбу проти браконьєрів, рейдерів та корумпованих чиновників».

«Протягом року в заповіднику колесо життя робить повний оберт, у той час як люди, що бажають жити у мирі з природою, протистоять тим, хто хоче тільки її використовувати».

Залізна сотня, Юлія Гонтарук

Історія трьох молодих добровольців, які повернулись додому з війни на Сході України та намагаються «віднайти себе у мирному житті». Проте початок повномастабної війни ставить перед ними нові виклики.

«Цей фільм — спроба відчути та побачити світ очима людей, які пройшли війну».

Слухаючи світ, Ліза Сміт

Фільм розповідає про арткураторку та активістку Іву, яка не чує через інвалідність. У звичайному житті вона відстоює права людей з інвалідністю та займається проєктами на соціально важливі теми, наприклад, насильства чи місця жінки у мистецтві.

Після початку війни росії проти України 24 лютого жінка вимушена була евакуюватись з 15-річним сином з Харкова, спочатку до Львова, а потім до Німеччини.

Мир для Ніни, Жанна Максименко-Довгич

Головна героїня Ніна — мати українського військового, що обороняв донецький аеропорт та був замордований російськими найманцями. Вона бореться за покарання винних в українських та міжнародних судах.

«Слідство може тривати довше, ніж її життя. Проте Ніна не здається та намагається вижити психологічно. Чи це взагалі можливо — примиритися з утратою найдорожчих на війні?».

На Festival Marché du Film Український інститут також представить шість українських продюсерів та продюсерок під час спеціальної презентації Ukrainian Producers under the Spotlight: Дар’ю Бассель (Moon Man), Ольгу Бесхмельниціну (ESSE Production House), Дениса Іванова (Arthouse Traffic), Наталію Лібет (Digital Religion), Сашко Чубко (Pronto Film) та Володимира Яценко (ForeFilms). Всі вони будуть особисто присутні на заході.

Разом з командою таллінського кінофестивалю Tallinn Black Nights, команди Docudays UA та Українського інституту покажуть презентації майбутніх проєктів «Камінь. Ножниці. Граната» Ірини Цілик, ‌«Коли нам було 15» Анни Бурячкової, «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка та «Я, Ніна» Марисі Нікітюк, а також представлять фільми у виробництві: «Редакція» Романа Бондарчука, «Дім за склом» Тараса Дроня, «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової, «Демони» Наталки Ворожбит та «Свято Хризантем» Семена Мозгового.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis