Наташа Ліон допоможе розгадати кросворд для благодійного аукціону eBay

Американські актори та сценаристи створили благодійний аукціон на підтримку колег, які не можуть дозволити собі медичне страхування через страйк своїх Гільдій. Серед лотів на eBay пропонують допомогу акторки Наташи Ліон («Матрьошка») у розгадуванні кросворду The New York Times. Наразі ціна на цей лот коштує 2132 доларів

Поки що найдорожчий лот — світшот від сценаристки серіалу The OA Бріт Марлінг та особистий лист від неї. Ціна — 4000 доларів. 

На eBay також пропонують кольоровий портрет вашого собаки від актора Джона Літгоу («Корона», «Декстер»), дзвінок по Zoom від Баррі Дженкінса та Ніколаса Брітелла («Місячне сяйво»), сесія по віртуальній історії від Спайка Джонза («Вона») та Ліни Данем («Дівчата»), а також вигул вашого собаки із Адамом Скоттом («Парки та зони відпочинку»), федору Тома Вейтса з його підписом та інше. 

Для доставки в Україну серія лотів обмеженіша, але, зокрема, можна придбати фігурку Скотта Пілігрима з підписом автора коміксу про нього Браяна Лі Омейлі, постер четвертого сезону «Дивних див» з автографом братів Дафферів та сценарій до серіалу «Атланта» з персональними записати його творця Дональда Гловера + його платівка Awaken! My love.

Всі лоти чинні до 23 вересня і їх отримає той, хто на момент закінчення аукціону залишить найбільшу ставку. 

Чому страйкують актори та сценаристи у США?

2 травня 2023 року Гільдія сценаристів США оголосила страйк «Відкласти олівці» (Pencils Down), основною вимогою якого був перегляд заробітних плат через появу стримінгових сервісів на ринку праці. Гільдія також вимагала внести в контракт зміни через використання штучного інтелекту в роботі сценаристів. Поки страйк сценаристів тривав, за схожі умови з Альянсом продюсерів домовлялася Гільдія акторів США, до якої входить 160 000 акторів та акторок.

Серед їхніх вимог — підвищення мінімальної заробітної плати, збільшення виплат від стримінгів (і зарплата, і виплати не встигають за інфляцією) та покращення умов праці. Роялті, які залежать від кількості повторів шоу, вже не надійний заробіток для акторів. Трансляція серіалів, яка перейшла на коротші сезони протягом довших періодів часу, створила для акторів середовище з меншою кількістю роботи.

Члени профспілок також хочуть отримати гарантії від студій і компаній щодо того, як саме використовуватимуть штучний інтелект — вони хочуть захистити свою подобу і переконатися, що отримують хорошу винагороду, коли будь-яка їхня робота використовується для ШІ.

13 липня до страйку долучилася Гільдія акторів США. Серед вимог до Альянсу продюсерів — підвищення заробітної плати, додаткові виплати за роботу у фільмах та серіалах стримінгових сервісів та захист власної подоби через появу штучного інтелекту.

Як страйк Гільдії акторів США змінить створення фільмів та серіалів та чому це найменше вплине на Netflix, ми розповідали тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis