Нова українська музика: Zbaraski — ностальгійний r’n’b зі Львова

Johnny Zbaraski — львівський продюсер та учасник електронної формації ZAVTRA. Він продюсував треки для українських реперів, серед яких Денні Дельта, Enji, Кобзар, Scratch Solo, працював з VovaZIL’Vova, а тепер записав сольний альбом «Бо я так хочу». На DTF Magazine Zbaraski презентує перший сингл «Кофеїн» і коротко розповідає, чого чекати від його дебютної роботи

— Ми тебе знаємо як діджея із формації ZAVTRA. Коли ти зрозумів, що тобі цікавий не тільки діджеїнг, і що ти хочеш розвиватись як сольний музикант?

— Я скоріше зрозумів, що мені цікавий не тільки хіп-хоп, коли почав грати хаус. FL Studio поставив у 2007-му, відлік можна починати саме звідти.

— Скільки пішло часу на запис альбому? Які ставив перед собою цілі?

— Перші три демо я записав наприкінці грудня 2016-го, закінчив роботу в кінці жовтня 2017-го. Далі, рік вагався чи релізити альбом. Якби Квітка Цісик і Назарій Яремчук не записували своєї музики, мені б не було, що сьогодні семплувати. Все це для розвитку української музики і культури.

— Були референси? Тобто, на кого ти орієнтувався, коли записував альбом? І хто взагалі з музикантів вплинув на те, яким вийшов альбом?

— Каву і «Твін Пікс» можна назвати головним джерелом натхнення. Також я люблю черпати вайб з Tumblr. Стосовно музики, то перші три альбоми Sade, Nas — illmatic, D’Angelo — Brown Sugar, Angelo Badalamenti — Soundtrack From Twin Peaks, Bernard Herrmann — Taxi Driver, LNDN DRGS перші треки, Sampha — Process, Kali Uchis — Por Vida, SZA — Ctrl, Solange — A Seat at the Table, Kendrick Lamar — DAMN.

Стосовно Кендріка. В мене навіть був певний ритуал — я робив каву, закривав штори в кімнаті, одягав навушники і без пауз слухав DAMN., а далі починав записуватись.

— Описуючи трек «Кофеїн», ти відзначив, що це «ностальгічний реверанс в сторону r’n’b-саунду з “дев’яностих”». Водночас останні роки доволі багато загравань з 90-ми, і інколи це викликає відторгнення. Наскільки для тебе принциповим був цей реверанс 90-м?

Для мене аренбі 90-х — це перш за все музика, яку я щиро люблю, тому тут жодних загравань. Я розумію весь хайп останніх років навколо «’золотої ери», але не думав про це, коли записував «Кофеїн».

— Яке місце трека «Кофеїн» у альбомі?

«Кофеїн» — це трек, з якого все почалося. А загальна концепція альбому проста — «This is my life homie, you decide yours».

— А якщо говорити про головну ідею альбому?

— Коли я записав перші демо, то ще не знав, що хочу з ними робити. Але коли фраза «бо я так хочу» закарбувалася в голові, зрозумів, що це резонує зі мною найбільше і я повинен зробити цей альбом та поділитися, навіть якщо витрачу на це практично цілий рік. «Бо я так хочу» — це синонім бути собою, ось головна ідея.

Реліз «Бо я так хочу» запланований на 2 квітня.


Фото: Саша Харченко

Підписуйтесь на DTF Magazine в Facebook, Instagram и Twitter та Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis