Податкова служба почала перевірку онлайн-магазинів. Зокрема їхніх соцмереж

Державна податкова служба України повідомила, що почала перевірку інтернет-магазинів на предмет торгівлі без держреєстрації та фіскалізації фінансових процесів. Зокрема, перевірку проводять в інстаграмі та фейсбуці магазинів, а також на маркетплейсі Prom.ua

На сайті ДПС йдеться про те, що служба «на постійній основі моніторить та аналізує інформацію» щодо інтернет-торгівлі без реєстрації та без застосування РРО — фізичних касових апаратів, та ПРРО — їхніх аналогів у вигляді програм чи застосунків для ноутбуків та смартфонів. В службі додали: «На сьогодні соціальні мережі фейсбук, інстаграм та інші інтернет-майданчики стали бізнес-платформами з потужними маркетинговими інструментами, якими користуються громадяни для дистанційного продажу товарів або надання послуг».

В результаті перевірок протягом вересня-жовтня 2023 року служба встановила «численні випадки діяльності без державної реєстрації та факти реалізації товарів інтернет-магазинами без застосування РРО/ПРРО».

Так в Києві порушення зафіксували в одному з інтернет-магазинів з продажу техніки Apple, назву якого не розкривають, а на Київщині інтернет-магазин з продажу косметики розраховував клієнтів через платформу LiqPay, не реєструючи фінансові операції.

У ДПС наголосили, що за торгівлю без держреєстрації та фіскалізації передбачений штраф до 85 тисяч грн з конфіскацією продукції, інструментів для виробництва та вторгованих грошей.

У вересні Державна податкова служба України запустила мобільний застосунок «Моя податкова».

Застосунок дозволяє в електронному форматі використовувати сервіси служби, зокрема, сплачувати податки, отримувати звіти про виконані виплати.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis