Пол Мескал: що потрібно знати про нову зірку світового кіно

Якби 26-річний ірландець Пол Мескал здобув «Оскар» у 2023 році за роль у фільмі «Після сонця» (Aftersun, 2022), він став би наймолодшим в історії премії лауреатом у номінації «Найкращий актор». Більш знаний за гру в серіалі «Нормальні люди» (Normal People, 2020), Мескал увірвався у світовий кінематограф як нова зірка, і лише цього року варто очікувати на декілька фільмів за його участю. За доволі короткий час актор пройшов шлях від хлопця в коротких шортах, що знімався в безлічі секс-сцен, до чоловіка, що грає психологічно глибокі ролі, старшого за віком і досвідченішого в житті. DTF Magazine розповідає, що треба знати про одне з нових і найгучніших імен у кіно просто тепер. 


Зламана щелепа

Перш ніж стати актором, Пол Мескал був перспективним спортсменом. Він виріс, граючи в гельський футбол (схожий на регбі), і продовжував займатися спортом у підлітковому віці.  Колишній футбольний тренер Пола вірив, що він матиме довгу та дивовижну спортивну кар’єру.

Пол усе ще грав протягом перших двох років навчання в коледжі, але кинув футбол після того, як зламав щелепу та усвідомив, що подальші спортивні травми потенційно можуть покласти край його акторській кар’єрі (ця травма щелепи досить помітна ще й тепер). Однак замість того, щоб стати спортсменом чи актором, Пол розглядав кар’єру юриста, про що його персонаж з «Нормальних людей» Коннелл також думав, перш ніж зупинитися на вивченні англійської мови.


Привид театру

Для Мескала першим місцем, яке сформувало його як творчу особистість, стала початкова школа Maynooth Post у 2013 році. Там відбулося його перше прослуховування для участі в мюзиклі. Пол пригадує, що в ті часи він найбільше хотів бути крутим, як і інші підлітки у його віці, і допомогло саме те, що в школі всі без винятку проходили прослуховування — інакше це був би удар по його самолюбству.

Пол виявився зразковим актором. Того ж 2013 року він зіграв у «Привиді опери». І якщо у спорті гравцям щастить не кожного разу, то в театрі він почувався тріумфатором щовечора, коли виходив на сцену. Сім років потому, 2020-го, коли Пол уже став відомим актором, його школа завантажила в інтернет відео з його виступів на шкільній сцені. Так виявилося, що «Привид опери» був масштабною виставою: величезний акторський склад, оркестр з 15 осіб, вишукані декорації та маска, яка закриває пів обличчя Пола. «Я ніколи не відчував такого викиду адреналіну», — згадує Мескал.

Через кілька років після «Привида опери» Мескал зрозумів, що акторство може бути чимось більшим, ніж хобі. Одного разу він ледь не кинув школу, щоб піти в армію, але консультант запитав, чи міг би він розглянути можливість вступити до театральної школи. Пол погодився. У середині 2010-х він вже грав у «Великому Гетсбі» в легендарному дублінському театрі Gate Theatre.


Хлопець з ковбасою

Попри те, що «Нормальні люди» — це перша роль Пола в серіалі, його перша телевізійна поява відбулась у рекламі ірландського бренду ковбас Denny & Sons. У 30-секундному ролику Пол, снідаючи з батьками, смакує ковбасу «Денні», і на нього находить натхнення спонтанно здійснити подорож, вибравши випадкову точку на земній кулі. На якусь мить здається, що він збирається на Балі, але зрештою опиняється в Баллігаунісі, маленькому містечку в графстві Мейо, Ірландія.

Мескал навіть скаржився, що його, ймовірно, на вулиці частіше впізнають за роллю «хлопця з ковбасою», ніж за роль Коннелла з «Нормальних людей». Ще він зізнавався, що під час знімання цієї реклами йому доводилося випльовувати сосиски у спеціальне відерко, хоча попервах це йому здавалося грубим: «Але я засвоїв урок, що краще так робити, ніж з’їсти 15 сосисок вранці. Це був досвід».


«Нормальні люди»

До того, як зіграти в «Нормальних людях», визнаного критиками серіалу BBC Three, Пол мав великий досвід гри в театральних виставах, зокрема в ірландській постановці «Сну в літню ніч», але до ролі Коннелла він готувався особливо. 

Він згадував, що відчував тиск, щоб зобразити персонажа правдиво. Річ у тім, що роман Саллі Руні 2018 року, на якому засновано серіал, був бестселером і мав тисячі фанатів. Мескал хотів виправдати довіру глядачів серіалу, які були ще й читачами роману.

Дія серіалу розгортається в Ірландії, а Мескал грає Коннелла, популярного спортсмена, який закохується у свою однокласницю Маріанну (Дейзі Едгар-Джонс). Серіал розповідає історію їхніх гарячих і складних стосунків протягом наступних чотирьох років.

Серіал полюбили шанувальники Мескала, які явно не так цікавилися його ремеслом, як його тілом. За словами Пола, йому завжди було дискомфортно бачити в інтернеті свої оголені фотографії, хоча сам він каже, що пишається сценами сексу через їх автентичність, водночас зізнаючись, що це було нелегко: «Коли ви саджаєте в кімнату 10 людей, оператора і вас обливають фальшивим потом, це справді складно». Він і його колега по фільму Дейзі Едгар-Джонс тісно співпрацювали з координатором інтимних відносин Ітою О’Браєн, яка порівнює свою роботу з навчанням людей вальсу.

Справжня проблема Мескала полягає в тому, що хоча він найбільше хоче говорити про виконувану роботу, натомість доводиться говорити про короткі шорти, які носить Коннелл. Роздратування не повністю розвіялося з часом. Пол пригадує, як одного разу жінка, яка не дивилася серіал, хизувалася, що має оголене фото Пола: «Я пам’ятаю, що це був перший раз, коли я був по-справжньому розлючений».


Нормальна людина

Уся ця зовнішня турбулентність посилила тривоги підліткового віку або те, що Мескал називає своїми «кошмарними роками» приблизно з 14 до 16 років. У ті часи його тіло дозрівало, і його власні руки здавалися йому занадто великими. Подолати ці підліткові сумніви вдалося лише на сцені у шкільному театрі.

Тепер Пол жертвує на благодійність, пов’язану з психічним здоров’ям. Так він пожертвував свій ланцюжок з серіалу «Нормальні люди», щоб зібрати кошти на благодійну лотерею для кризового центру самогубств і самоушкоджень в Ірландії. На сьогодні завдяки ланцюжку вдалося зібрати понад 50 000 євро для цього центру.

Пол каже, що радий допомогти кризовому центру, бо він у підліткові роки пережив втрату через самогубство кількох підлітків у місті, в якому виріс. Епізод 10 «Нормальних людей» також торкається теми депресії та суїцидальних думок, тому ця благодійність видається особливим партнерством, щоб допомогти тим, хто опинився в подібних ситуаціях.


Ланцюжок-зірка

Про ланцюжок на шиї, який Коннелл носить протягом усього серіалу, говорили так само багато (або, можливо, навіть більше), як і про інтимні сцени сексу. Прикраса стала такою популярною, що в неї навіть є акаунт в інстаграмі, на який підписані понад 174 000 фоловерів. Свого часу Пол зізнався, що це жахливо, і йому було б заздрісно, якби інстаграм ланцюжка став популярнішим за його власний інстаграм. Натепер у його приватного акаунту @bigbreadpedlar 133К фоловерів.


Оскарівська номінація

Якщо Мескал тяжіє до невеликих незалежних фільмів, це значною мірою тому, що вони мають тенденцію підносити героїв над сюжетом. Він пам’ятає, як, читаючи сценарій фільму «Після сонця» у 2020 році, відчув себе приголомшеним емоційним ударом.

Софі — одинадцять років, її батькові Калуму ледве виповнилося тридцять. Під поглядом домашньої відеокамери Софі запитує Калума, ким він хотів бути у свої одинадцять. Калум не знає, що відповісти. Світить південне сонце, у вікно заглядають сосни, на горизонті плескає море. Батько та дочка на відпочинку в Туреччині.

Десь за кадром у телефонній трубці автомата (на дворі початок 2000-х) — вимогливий голос матері Софі та колишньої дружини Калума. У курортній зоні можна купатися в басейні, пити коктейлі та грати в більярд з новими друзями — галасливими підлітками. Однак Софі воліє проводити час із татом.

Це короткий синопсис фільму «Після сонця», за гру у якому Мескала номінували на «Оскар». 26-річний Мескал грає чоловіка, старшого за свій вік, батька Софі.

«Після сонця» наполовину створений з found footage — це фільм-головоломка. Іноді розповідь про відпочинок у Туреччині переривається кадрами нічної дискотеки, на якій у напівтемряві танцює Калум. І не зрозуміло, чи це спогади з його рейверської молодості 90-х, чи це відбувається тут же, на морському узбережжі, поки Софі спить.

А іноді є й інші флеш-, а точніше, форвардбеки, в яких уже доросла Софі, сама мати немовляти та дружина своєї подруги, дивиться відео того самого відпочинку в Туреччині. І це лише прозорий натяк на те, що те літо в житті Калума та Софі, можливо, було їхнім останнім спільно проведеним часом. Розгадка залежить від рівня травмованості самого глядача.

Хоча режисерка Шарлотта Веллс і пропонує зв’язати інші ниточки — зламана рука Калума, стійка на бильцях балкона, нічне купання в морі говорять про його явні суїцидальні нахили. При цьому здається, що Пол Мескал грає одними зморшками в кутиках очей.


Племінник Хоакіна Фенікса

Останнім часом Мескал знявся в кількох фільмах, які скоро вийдуть на екрани. Серед них антиутопічний науково-фантастичний трилер «Ворог» (де він зіграє з іншою ірландською зіркою — Сіршою Ронан), заснований на однойменному романі Єна Ріда. Його також можна буде побачити в майбутній британській фентезі-драмі «Незнайомці», заснованій на романі Таїчі Ямади, і у версії Річарда Лінклейтера музичної комедії Стівена Сондгейма «Весело ми котимося».

Однак його найбільшим майбутнім проєктом стане продовження блокбастера 2000 року «Гладіатор», у якому Мескал зіграє дорослого племінника Хоакіна Фенікса. Дія фільму Рідлі Скотта відбуватиметься через 20 років після подій першого фільму «Гладіатор».


Дует з «гарячим священником»

Для ірландських фанатів найсподіванішим, напевно, є фільм «Всі ми чужі» (All of Us Strangers, 2023), в якому Мескал грає роль любовної зацікавленості з боку іншого ірландця — «гарячого священника» Ендрю Скотта.

Режисером і автором сценарію виступив Ендрю Гейґ — британський режисер, який створив ніжний гей-роман «Вікенд» (Weekend, 2011) і сагу про дорослішання «Опирайся на Піта» (Lean on Pete, 2017). Про свій новий фільм Хей говорить, що це буде чутлива історія чоловічого кохання з відкритими екзистенційними питаннями. 

Сюжет наступний: «Одного разу ввечері у своїй майже порожній багатоповерхівці в сучасному Лондоні Адам (сценарист, роль якого зіграв Ендрю Скотт) випадково зустрічається з таємничим сусідом Гаррі (Пол Мескал), який порушує ритм його повсякденного життя. Коли Адам і Гаррі зближуються, Адам повертається в дім свого дитинства, де, здається, його давно померлі батьки (Клер Фой і Джеймі Белл) живі й виглядають ровесниками того дня, коли вони померли 30 років тому». Цікаво, що, як і «Після сонця», «Всі ми чужі», грається з часом.

Цілком імовірно, що глядачі ще побачать Мескала в найнезвичайніших ролях, бо спектр гри в цього актора широкий. Мескалові вдається бути водночас брутальним і ніжним, наївним і досвідченим, сексуальним і цнотливим. Мескал — командний гравець, і не мислить гру одного актора для себе прийнятною. Його підхід до акторської майстерності занадто вкорінений у співпраці. Йому вкрай потрібно обмінюватися енергією як на сцені, так і на знімальному майданчику. Тож Полові Мескалу не загрожує стати самозакоханим нарцисом.


Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis