«Магія нашого дизайну в тому, щоб зробити твіст, не сильно змінюючи суть», — так у KSENIASCHNAIDER описують ідею колаборації з adidas Originals, яка вже доступна в Україні. Результат співпраці — це не просто обмін логотипами, а симбіоз знакових елементів і силуетів обох брендів, у яких втілилася філософія KSENIASCHNAIDER «дизайн без дизайну», техніки печворк та інші sustainable-практики. Окремої уваги заслуговують сумки з елементами, що нагадують підошву футбольних бутсів adidas, а також три оновлені моделі кросівок: Forum Mid, adi2000 та Superstar, останню з яких переназвали українською.
DTF Magazine розпитав дизайнерів Ксенію та Антона Шнайдерів про те, як створювалася колаборація з adidas і що їм було важливо продемонструвати, а також показує український кампейн з олімпійською чемпіонкою Дарією Білодід
«Це була мета і мрія одночасно»
Передісторія створення колекції
Колаборація KSENIASCHNAIDER з adidas стала однією з найгучніших новин для української моди цього літа, вийшовши далеко за її межі й показавши, що українські бренди спроможні підніматися на рівень колаборацій з глобальними гравцями.
«Співпраця не була спонтанною, ми довго переписувалися на тему sustainability, робили зуми, показували наші ідеї», — розповідає Антон. Ксенія доповнює, що перший контакт відбувся кілька років тому. І згадує перший рік роботи KSENIASCHNAIDER: «У нас була одна з нарад, і ми обговорювали, з яким брендом хотіли зробити сумісну колекцію. Тоді, не сперечаючись, вибрали adidas і зафіксували для себе. Тож ця співпраця — і мета, і мрія одночасно».


В Україні обличчям колаборації adidas Originals стала Дар’я Білодід, українська дзюдоїстка, бронзова призерка Олімпійських ігор 2020 року та дворазова чемпіонка світу.
adidas — справді знаковий для України бренд. Це певний символ часу. Першою та улюбленою річчю adidas у Ксенії були білі «суперстари», які в неї з’явились у 15 років. В Антона — кросівки adidas Marathon TR 2: «Вони мені досі подобаються, треба буде десь відшукати цю модель. Я пам’ятаю, що від їхньої підошви можна було запалити сірник. Правда, це було тому, що деякі хлопці приклеювали собі сірку. Ковбойський такий трюк. Дикі часи».
В результаті бренд Шнайдерів став першим серед українських брендів, якому adidas довірив створити власну версію класичних силуетів — Forum Mid та Superstar. І навіть більше — вперше в історії adidas дозволив перекласти назву моделі Superstar з англійської. Так з’явилась «Суперзірка».

Робота над колаборацією.
Пінг-понг ідеями та адаптація колекцій
Ролі, які дизайнери виконують у KSENIASCHNAIDER, не змінились і під час роботи над колаборацією з adidas. Ксенія відповідала «за силуети, загальний вайб, посадку та підбір тканин», Антон — «за приколи, графіку та принти».
Шнайдери тісно співпрацювали з командою adidas, отримували від них поради, зокрема щодо аудиторії. «Вперше ми працювали, тримаючи в голові ідею, що це має сподобатися на всіх континентах, по всьому світу», — каже Антон.
Мова дизайну KSENIASCHNAIDER дійсно стала зрозумілою на глобальному рівні: як для азійських інфлюенсерів, які щоденно відмічали бренд на фото в одязі колаборації, так і для знаменитостей, зокрема й Ріти Ори. Вона вибрала костюм із джинсів з вирізами та спортивної куртки з трьома смужками.
«Ця колекція — дитина, народжена в любові», — каже Ксенія, згадуючи як була залучена в усі процеси розроблення колекції та присутня на кожній примірці. «Команда adidas сильно мене підтримувала, надихала та мотивувала. Я вдячна їм всім, це найкращий досвід».

До колекції ввійшли повсякденні речі з неочевидними елементами. Наприклад, на джинсовому одязі вишили фірмові три смужки adidas, а худі доповнили не одним, а одразу трьома шнурками.





В колаборації використовували найцікавіші ідеї з минулих колекцій українського бренду, які адаптувались adidas. Наприклад, необроблені краї з бахромою зустрічались у колекції весна/літо-2019, один із символів 1990-х — неоновий цінник — на худі та сорочках сезону осінь/зима-2019, а комбінований подвійний верх шортів вперше представили в колекції осінь/зима-2021. Антон порівнює процес створення з пінг-понгом, коли обидві команди пасують одна одній ідеї.
«Ми хотіли показати, що таке KSENIASCHNAIDER, — доповнює Ксенія. — І це була крута можливість використати наші впізнавані силуети в іконічних моделях adidas Originals, поєднати два всесвіти. Ми хотіли зробити повсякденні речі з цікавинками. І в кожній речі приховано easter egg від Антона. Але я не розповідатиму, що саме, це сюрприз».

Ціна — 4 998 грн.

Ціна — 4 998 грн.

Ціна — 4 998 грн.

Ціна — 4 998 грн.

Ціна — 2 598 грн.

Ціна — 2 598 грн.

Ціна — 4 798 грн.

Ціна — 2 498 грн.

Ціна — 4 798 грн.


Підходи та принципи.
Перероблені матеріал, бавовняний денім і техніка печворк
Також Шнайдери робили те, що вміють найкраще, — працювали з апсайклінгом, тому речі з колекції складаються з перероблених матеріалів. Таких у речах може бути від 40% до 70%.
У їхньому розпорядженні були залишки тканин, що використовуються adidas, і повна свобода дій у підборі матеріалів. Саме з залишків тканин створено сукню, топ і спортивний костюм у техніці печворк. В їхній основі — зелені відтінки adiColor.
«Разом з adidas ми вирішили, що було б класно зробити сукні з залишків тканин у техніці печворк. Я замовила наші лекала з Києва, оскільки ми вже мали такі сукні з деніму, — розповідає дизайнерка. — Команда adidas їх адаптувала, ми дещо змінили і через кілька примірок отримали нову модель KSENIASCHNAIDER x adidas Originals».


Важливою частиною колекції стали речі, створені з бавовняного деніму: впізнавані силуети KSENIASCHNAIDER wader jeans з розрізами у форматі спортивних штанів, 2in1 jeans, тобто джинси з верхньою частиною спортивних штанів adidas. Також із деніму зроблено сукні-сорочки з необробленими краями та куртки з принтами традиційних зелених цінників. Цей цінник, одна з деталей, яку Антон інтегрував в аксесуари та взуття і по якій київська аудиторія одразу зчитує стиль Шнайдера.
«Суперзірка» колекції
Оновлені моделі кросівок
Серед взуття — дві оновлені моделі кросівок: світло-зелені та біло-блакитні Superstar та Forum Mid.


Класику — Superstar — перетворили на «Суперзірку»: вперше в історії adidas кросівки отримали назву іншою, не англійською, мовою. Ідея перекладу належить Антонові. Серед інших відмінностей цієї моделі — застібки-липучки, а не шнурівка, як у класичної моделі adidas. За словами Антона, стояло завдання зробити щось нове, не сильно змінюючи конструкцію кросівка:
«У нашому розпорядженні були колір, матеріал і графіка. Магія нашого дизайну в тому, щоб зробити твіст, не сильно змінюючи суть».
Forum Mid вийшли в білому кольорі з елементами кольору деніму, їх доповнили контрастним коричневим ремінцем на липучках, зроблених з джинсової етикетки.