Помер Кормак Маккарті

Кормак Маккарті, автор книг «Дорога», «Старим тут не місце» та «Кривавий меридіан», Пулітцерівський лауреат, пішов з життя у віці 89 років. Письменник помер 13 червня від природних причин у своєму будинку в місті Санта-Фе

Книгу «Старим тут не місце» у 2007 році екранізували брати Ітан та Джоел Коени. У центрі сюжету — ветеран В’єтнаму (Джош Бролін), який прямує в техаські гори пополювати на антилоп і виявляє сліди бандитської розборки — мертві тіла, вантаж наркотиків і валізку з двома мільйонами доларів. Він забирає гроші, та незабаром змушений рятуватися втечею від мексиканських бандитів та демонічного кілера (Хав’єр Бардем), за яким, відстаючи на крок, рухається місцевий шериф (Томмі Лі Джонс).

Фільм отримав 75 кінонагород, зокрема й чотири премії «Оскар».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Alfred A. Knopf (@aaknopf)

У 2009 році вийшла ще одна екранізація Маккарті — «Дорога», поставлена Джоном Гіллкоутом («Найпʼянкіший округ у світі»). Це постапокаліптична оповідь про кількамісячну подорож батька і сина до океану після катаклізму, що знищив земну цивілізацію. Роман отримав Пулітцерівську премію у 2007 році та нагороду Джеймса Тейта («James Tait Black Memorial Prize for Fiction») у 2006.

Останні романи Маккарті — «Пасажир» (The Passenger) та «Стелла Маріс» (Stella Maris) — вийшли 2022 року. Це дилогія, перша частина якої розповідає про водолаза-рятувальника Боббі Вестерна, який прямує через американський Південь та вздовж Мексиканської затоки, рятуючись від спадку свого батька — одного з розробників атомної бомби, який працював разом з Оппенгеймером. Також Боббі мучить те, що йому не вдалося врятувати свою сестру Алісію, геніальну математикиню, від самогубства, яке сталося 10 років тому.

«Стелла Маріс» присвячена історії Алісії, її дія розгортається у 1972 році. Сестра Боббі Вестерна перебуває в закладі для людей з психіатричними розладами, що називається «Стелла Маріс», а книга переважно містить діалоги головної героїні, що теж страждає від причетності свого батька до створення атомної бомби, з її лікарем.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis