Вийшов трейлер документального фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова

Платформа розслідувальної журналістики FRONTLINE опублікувала трейлер документального фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, знятий ним у перші дні блокади Маріуполя російськими військами. 8 червня картина перемогла в Національному конкурсі повнометражних фільмів Docudays UA. Фільм також відзначили Призом глядацьких симпатій

«20 днів у Маріуполі» розповідає про напад росії на місто 24 лютого 2022 року, бомбардування житлових кварталів та пологового будинку, людей, які жили та працювали в умовах блокади міста та про те, як Чернов разом з колегами — фотографом Євгеном Малолєткою та журналісткою Василісою Степаненко — змогли виїхати з оточеного російськими окупантами міста.

«Ми приїхали до Маріуполя за годину до війни». Це промови українських фотографів, які розповідали світу про блокадний Маріуполь

Всі кадри Мстислав Чернов зробив протягом 20 днів перебування в Маріуполі. За словами відеографа, він висвітлює воєнні конфлікти вже дев’ять років, проте «цей фільм — особиста історія», бо «це історія спільноти, нашої спільноти, наших людей».

У січні 2023 «20 днів у Маріуполі» відзначили призом глядацьких симпатій на кінофестивалі «Санденс». Фільм брав участь в конкурсній програмі світового документального кіно.

Український відеорежисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка і журналістка Василіса Степаненко були єдиними журналістами, які висвітлювали події в оточеному російськими військами Маріуполі протягом перших 20 днів атаки на місто. Вони прибули туди за годину до війни, о 3:30 ранку й за цей час стали свідками воєнних злочинів, авіаударів та звірств, скоєних росіянами проти мирних жителів.

20 червня 2022 року Малолєтка і Чернов отримали нагороду Freedom of Speech Award («За свободу слова») від німецької медіакомпанії Deutsche Welle. В грудні їх нагородили престижною премією від міжнародної некомерційної організації «Репортери без кордонів» — «За свободу преси» у номінації «За вплив».

У травні 2023 Чернова, Степаненко, Малолєтку разом з американською журналісткою Лорі Хіннант, яка курувала їх роботу, отримали Пулітцерівську премію.

Їх та їхню інформаційну агенцію The Associated Press відзначили у номінації «За служіння суспільству».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis