Помер японський композитор Рюіті Сакамото

Помер Рюіті Сакамото, композитор, учасник електронного гурту Yellow Magic Orchestra, пише BBC. Йому був 71 рік

На сторінці композитора в Інстаграмі опублікували пост з його датою народження та датою смерті — 28 березня 2023 року.

2021 року Сакамото діагностували рак прямої кишки. Хвороба розповсюдилась й на легені. У 2014 Рюіті боровся з раком ротової порожнини, який йому за рік вдалось подолати. Однак відбулась ремісія. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Ryuichi Sakamoto (@skmtgram)

У квітні 2022 року нью-йоркське видання про електронну та експериментальну музику Headphone Commute представило другу компіляцію з ембієнт-музикою For Ukraine (Volume 2), присвячену Україні. Один з треків Piece for Illia написав Рюіті Сакамото та записав його спільно з українським скрипалем Іллею Бондаренко.

Рюіті Сакамото грав на фортепіано з дитинства. Пізніше вступив до Токійського університету мистецтв і почав виступати на місцевих попконцерт, граючи на синтезаторах.

У 1978 році композитор випустив дебютний сольний альбом Thousand Knives. Того ж року бас-гітарист Харуомі Хосоно запропонував йому та барабанщику Юкіхіро Такахасі створити електронний гурт Yellow Magic Orchestra. Гурт розпався в 1984 році — одною з причин було бажання Сакамото розвивати сольну кар’єру.

Рюіті отримав широку популярність на початку 1980-х років, коли режисер Нагіса Осіма запросив його знятися разом із Девідом Боуї у фільмі «Щасливого різдва, містер Лоуренс» про японського військовослужбовця. Сакамото, не маючи акторського досвіду, погодився за умови, що зможе написати музичний супровід до фільму. 

Однією з найвідоміших робіт Рюіті Сакамото була музика до фільму Бернардо Бертолуччі «Останній імператор» 1987 року Сакамото отримав премії «Оскар», «Ґреммі» та «Золотий глобус».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis