Portishead виступили вперше за сім років на благодійному концерті на підтримку України

Британський гурт виконав п’ять треків на благодійному концерті на підтримку України, що пройшов 2 травня в Бристолі. Це перший живий виступ гурту за останні сім років 

Portishead зіграли треки Mysterons, Wandering Star та Roads з дебютного альбому Dummy 1994 року, та Magic Doors і The Rip, що вийшли у 2008 році в лонгплеї Third.

Шестигодинний благодійний концерт на підтримку України організував благодійний фонд War Child — його команда допомагає дітям, які постраждали від війни.

Окрім Portishead участь в концерті прийняли IDLES, Billy Nomates, Katy J Pearson, Heavy Lungs та Wilderman.

На сайті War Child Uk все ще можна купити благодійний мерч з концерту, а також зробити донат на підтримку фонду. Останні збиратимуть до 31 березня, а всі пожертви та кошти з концерту направлять на підтримку дітей, що постраждали внаслідок війни в Україні.

Британський гурт Portishead вважають одним з піонерів трип-хопу. Він заснований у 1991 році мультиінструменталістом Джеффом Берроу та співачкою Бет Гіббонс, а назва відсилає до батьківщини Берроу — містечка Портісхед неподалік від Бристоля.

Гурт набув популярності після виходу власного короткометражного фільму «Убити мерця» (To Kill a Dead Man), для якого Берроу та Гіббонс не лише написали саундтреки, а й зіграли головні ролі. У 1994 році гурт представив дебютний альбом «Dummy». Саме під час роботи над ним до Portishead приєднався третій учасник — джазовий музикант Адріан Атлі.

Всього на рахунку Portishead три студійні альбоми. Останній Third вийшов у 2008 році.

З 2016 року гурт не дає концерти.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis