Український фільм про блокадний Маріуполь вийшов онлайн

30 квітня на YouTube-каналі Маріупольського телебачення опублікували 10-хвилинний фільм «MARIUPOL 2022». Його зняв головний оператор телеканалу Олександр Ратушний у сховищі Морського ліцею Маріуполя

З часу блокади Маріуполя режисер та оператор фільму Олександр Ратушний перебував разом з родиною у сховищі, звідки й зумів зняти ключові кадри. У фільмі показують людей, які збирають ліки на допомогу постраждалим, слухають українське радіо та живуть у підвалі Морського ліцею. Наразі їхня доля невідома. 

Автори фільму просять відгукнутися у соціальних мережах телеканалу тих, то перебуває в безпеці, побачивши себе. 

Блокада півмільйонного Маріуполя триває з першого березня. Вона супроводжується постійними ракетними та авіаобстрілами по житлових будинках, лікарнях та об’єктах інфраструктури. В місті відсутні зв’язок, вода, електрика, газ і тепло.

Маріуполю присвячені стрічки Зої Лактіонової, Марії Стоянової та Пьотра Армяновського, які можна переглянути на стримінгу Takflix. Докладніше про них ми писали тут. 50% від продажу квитків направлять на волонтерський рахунок Маріупольської міської ради. 

Також на Takflix вийшла добірка Олександра Суворовцова «Маріупольський феномен», всі кошти з перегляду якого йдуть на підтримку режисера та його родини. На стримінгу доступна й документальна стрічка «Маріуполіс» Мантаса Кведаравічуса, якого вбили в місті 2 квітня.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis