Про письменника-фантаста Філіпа К. Діка знімуть художній фільм

За основу майбутнього байопіку про американського фантаста візьмуть книгу Пола Уільямса «Only Apparently Real: The World of Philip K. Dick», пише The Hollywood Reporter. Сюжет фільму розгорнеться на початку 1970-х, коли Дік переживав четверте розлучення, творчу кризу, намагався кинути вживання амфетамінів та, за чутками, перебував «під ковпаком» ФБР. Саме у цей час його будинок обікрали

Окрім цінних речей, під час злому будинку у письменника вкрали рукописи. Утім, як зазначає Уільямс у книзі, цілком ймовірно, що Дік вигадав пограбування, адже страждав на галюцинації.

Стрічка також зачепить тему смерті у ранньому дитинстві його сестри-близнючки Джейн. За словами самого Діка, він переживав цю подію знову і знову впродовж усього життя й саме це спричинило його проблеми у стосунках з людьми.

Сценарій до фільму напише колишній юрист Майкл Ріхтер. Він також спродюсує фільм спільно з Джоном Шестаком («Привиди колишніх подружок»). Наразі Ріхтер та Шестак шукають режисера для проєкту.

«Життя Діка було таким само сюрреалістичним як і його книжки. Він був високофункціональною людиною й навіть читаючи його щоденники ніколи не можна точно сказати де там правда, а де вигадка», — коментує Шестак.

Зйомки фільму почнуться восени у каліфорнійському місті Сан-Рафаель, де довгий час жив Дік.

Письменник помер у 1982 році у віці 53 років. Він написав близько 40 романів та понад 100 розповідей.

У своїх творах письменник поєднував наукову фантастику, філософію та соціальну критику. Серед улюблених тем Діка — альтернативна історія людства, паралельні всесвіти, віртуальна реальність, психічні захворювання та наркотики. 

Серед найбільш відомих екранізацій його творів — «Той, що біжить по лезу» в інтерпретаціях Дені Вільньова (2017) та Рідлі Скотта (1982), «Згадати все» (1990) Пола Верговена, «Особлива думка» (2002) Стівена Спілберга та серіал «Людина у високому замку» (2015) Френка Спотніца. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis