В Україні створять цифровий фотоархів війни

Ukrainian Wаrchive планується, як проста у використанні інтерактивна платформа, де зберігатимуться фотографії, що документують війну проти України. Ініціаторами створення архіву стали фотографи Міша Педан та Еміне Зіятдінова, головна редакторка видання «Заборона» Катерина Сергацкова та співзасновник Bird in Flight Євген Сафонов

На думку співзасновників Ukrainian Wаrchive, щодня сайти та соцмережі наповнюються зображеннями війни з різних джерел камер репортерів, телефонів випадкових очевидців, дронів, супутників і спеціальних військових пристроїв. Саме тому існує потреба в єдиній платформі, яка б фільтрувала, верифікувала та зберігала візуальний контент про війну, щоб фіксувати важливі свідчення, і у майбутньому створити надійне джерело матеріалів для медіа, громадських організацій, кураторів та розслідувачів.

«Сьогодні ми спостерігаємо не лише те, як російські ракети намагаються зруйнувати українські міста, а й те, як на рівні офіційної пропаганди російська диктатура перекручує, намагається стерти історію. Вона заперечує існування української культури як такої. Ідея нашого архіву в тому, щоб зберегти фотосвідоцтва війни, вже зараз, разом з історіями їх створення», — коментує Міша Педан.

Колаж Альони Гром
Фото: Михайло Палінчак
Фото: Влад Краснощок
Фото зроблено російським військовим у квартирі громадянина України на Polaroid.
Скріншот з камери відеоспостереження в Кременчуці під час ракетного обстрілу ТРЦ з території Росії. Україна, червень 2022 року.

Платформа дозволить читачам здійснювати пошук по фото за датою, місцем, автором та темами.

Ukrainian Wаrchive співпрацюватиме з закордонними медіа, галереями та іншими інституціями. Платформа також підтримуватиме українських фотографів.

Фотограф-документаліст Олександр Глядєлов, куратор візуальних проєктів Олег Соснов та композитор Антон Байбаков створили відео-есе WAR, що складається з кадрів українських міст, постраждалих внаслідок повномасштабної війни росії проти України. Всі фотографії Олександр зробив з початку вторгнення 24 лютого до 31 травня.

На чорно-білих знімках зафіксовані наслідки обстрілів російськими військами Києва, Ірпеня, Бучі, Бородянки, Мощуна, Чернігова, Запоріжжя, Харкова, Чугуєва, Малої Рогані та Краматорська, а також процес евакуації цивільного населення, поховання померлих та побут жителів постраждалих міст, які залишились там.

Докладніше про проєкт ми розповіли тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis