Highsnobiety випустили матеріал, присвячений стилю Володимира Зеленського у 2022 році. Його порівнюють із сенатором від Пенсільванії Джоном Феттерманом (він переважно носить куртки та худі Carhartt), а також аналізують, чому на зустріч із Джо Байденом він прийшов у світшоті та карго-штанах. І, звісно, згадують, яким кросівкам Зеленський віддає перевагу, про що не раз протягом року писали снікер-ресурси
Як зазначає автор статті, мета матеріалу — не применшувати серйозну боротьбу України за виживання під час деспотичного нападу росії і «не поклонятися військово-промисловому комплексу», але показати Зеленського як «обличчя стоїцизму під час війни» та відзначити його «спартанську уніформу».
Приводом для публікації, найімовірніше, став візит президента України до Білого дому 21 грудня. А точніше те, у чому Зеленський прийшов на зустріч із Джо Байденом і виступив у Конгресі США: він обрав світшот із тризубом та карго-штани у вже звичному для нього кольорі хакі.
Цей образ викликав полярну реацію. Ліберальні медіа відзначили стиль Зеленського як ознаку того, що у такий спосіб він сигналізує про ситуацію в країні.
The New York Times пишуть, що Зеленський чітко розуміє силу оптики й того, як він виглядає: «Не лише через його акторське минуле, а й через послідовність, із якою він грав свою роль під час публічних виступів, звертаючись до свого народу та своїх союзників за допомогою відеозвернення з бункера в Києві, Україна, найчастіше в оливково-зеленій футболці, поєднуючись із людьми на землі, надаючи боротьбі людське обличчя. Військовий одяг має власну ієрархію та асоціації. Те, що пан Зеленський обрав для себе найелементарніший, демократичний одяг, не є випадковістю».
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Критики у соцмережах та, зокрема, консервативні медіа вважають, що в Білому домі Зеленський мав дотримуватися протоколу й обрати класичний костюм замість світшоту та штанів. Ведучий шоу «Tucker Carlson Tonight» на Fox News та прибічник путінізму Такер Карлсон назвав Зеленського «першою людиною у світшоті, яка виступала в Конгресі» й порівняв із менеджером стриптиз-клубу.
Візит Зеленського також порівнювали із приїздом Вінстона Черчилля до США. Прем’єр-міністр Великобританії просив підтримати Великобританію у боротьбі проти нацистського режиму у 1941 році — просити про підтримку США у війні приїхав і Зеленський.
І хоча Черчилль тоді виголошував промову у класичному піджаку, він прибув до Білого дому зі своїми власними символічними аксесуарами — у кашкеті, з палицею із ліхтариком на вершині, як символ відключення електроенергії в Лондоні. Через рік, у 1942 році, політик позував фотографам біля Білого дому в «костюмі для повітряної тривоги» — комбінезоні, який можна швидко одягнути та піти в укриття.
Президент доповнив образ зі світшота та штанів кросівками Innox Pro Lo від Lowa. У матеріалі Highsnobiety зазначають, що кросівки Lowa, New Balance та Salomon доповнюють утилітарну форму Зеленського, яку він носить з першого дня повномасштабної війни та яка є символом його «непохитної відданості українській справі».
Також редакція згадує кросівки з останньої колаборації JJJJound х New Balance 990v3, в яких Володимира Зеленського помітили у жовтні, чим він і привернув увагу снікерхедів та профільних медіа.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
«Політики нерідко подають сигнали своїм виборцям через одяг, але чоловіки, які віддають перевагу стилю, зазвичай вибирають знімний аксесуар — шпильку на лацкан або кепку», — пишуть Highsnobiety.
І додають: «Спочатку Зеленський, а потім сенатор Джон Феттерман стали прикладом того, як чоловіки роблять політичні заяви у повсякденному одязі. Феттерман — це людина, яка, засукавши рукави, добиватиметься свого у Вашингтоні (так він каже), а Зеленський — це втілення сили України у дії».
Раніше ми публікували переказ статті The New York Times, в якому розповіли як зелено-оливкова футболка Володимира Зеленського стала символом солідарності з народом в противіс дорогого одягу володимира путіна.