PUMA виграв суд проти компанії-виробника промислових машин PUMA Multipower

Бренд PUMA виграв суд проти австрійської компанії PUMA Multipower, що займається виробництвом промислових машин, повідомив портал Fashion Law. Компанія хотіла зареєструвати торгову марку, проте бренд подав заяву проти реєстрації — на думку марки, PUMA Multipower порушує їхні авторські права на назву 

З чого все почалось

Австрійська компанія-виробник промислових машин, серед яких екскаватори, бульдозери, наземні транспортні засоби та агротранспорт, у березні 2023 року подала на реєстрацію назву PUMA Multipower.

Після цього бренд PUMA подав заперечення реєстрації, аргументувавши це тим, що PUMA Multipower створює хибну асоціацію зі спортивним брендом та може викликати серед покупців плутанину між компаніями. Крім того, реєстрація схожої марки є ймовірним порушення авторського права на назву PUMA.

Заперечення подали до патентного відомства Австрії. Інституція відхилила його — представники відомства підтвердили схожість у назвах марок, проте уточнили, що компанії випускають абсолютно різні за призначенням товари, тому «споживачі обох компаній не будуть перетинатись між собою». У висновку австрійське патентне відомство постановило, що реєстрацією своєї назви PUMA Multipower «ніяк не експлуатує репутацію PUMA».

Що відбулося далі

PUMA перевели справу до Вищого обласного суду Відня. Юристи бренду надали докази «широкого використання» бренду на території ЄС та окремо Австрії, а також інформацію щодо своєї частки на європейському та австрійському ринку та фінансові документи з витратами на рекламу у цих регіонах.

Судді постановили, що PUMA «є дуже відомим брендом на території Європейського союзу», завдяки чому «його вплив може виходити за межі його цільової аудиторії». Це означає, що потенційні та наявні клієнти бренду можуть сприймати PUMA Multipower як компанію, напряму пов’язану з PUMA, навіть з огляду на те, що вони випускають різні типи товарів.

Крім того, в суді уточнили, що аудиторії обох компаній можуть бути не такими й різними: PUMA спеціалізується на випуску спортивних товарів, а цільова аудиторія промислових машин PUMA Multipower «також може бути покупцями одягу та взуття». На розгляді справи судді дійшли висновку, що схожість між назвами та будь-які збіги в аудиторіях компаній можуть знижувати ефективність рекламних компаній PUMA, тим самим позитивно впливаючи на репутацію PUMA Multipower, які «досягнуть таким чином комунікаційної переваги, не докладаючи власних зусиль».

Під час захисту PUMA Multipower стверджували, нібито при створенні своєї назви надихались «стародавньою міфологією інків». Проте компанія так і не змогла довести, що зможе використовувати свій бренд без прив’язки споживачів до PUMA, тому Вищий обласний суд Відня підтримав заперечення спортивного бренду та відхилив реєстрацію торгової марки PUMA Multipower.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis