Реґі-музикант судиться з Universal Music Group та лейблом PolyGram. Він не отримував роялті 47 років

Реґі-музикант Макс Ромео подав позов до Верховного суду Нью-Йорку на 15 мільйонів доларів проти лейблів Universal Music Group (UMG) та PolyGram Publishing. Він стверджує, що компанії протягом 47 років не виплачували йому роялті, пише незалежне видання Dancehall Mag  

За словами 78-річного Макса, він не отримував виплат за ліцензування та семплування його музики з 1976 року. Позов від імені Ромео про порушення контрактних умов з боку Universal Music Group та PolyGram адвокати подали ще у вересні 2022 року. Тоді суддя Верховного суду штату Нью-Йорк частково відхилила його, тому адвокати Макса сформували новий позов для повторної подачі.

В тексті позову йдеться про виплати за 19 композицій, з яких складаються два альбоми Ромео: War Ina Babylon (1976) з дев’яти треків та Reconstruction (1977) з 10 треків. Зокрема, до War Ina Babylon входить і найпопулярніший трек Макса — Chase The Devil.

1992 року його засемплив гурт The Prodigy для треку Out Of Space, а 2003 року — Jay-Z для одного з треків альбому The Black Album. Крім того, Chase The Devil також використали в у грі Grand Theft Auto: San Andreas, яку в позові називають «однією з найкращих відеоігор та однією з найбільш продаваних відеоігор усіх часів».

Тепер Макс Ромео вимагає у Universal Music Group та PolyGram надати йому всі звіти про доходи, отримані компаніями від продажу та видачі ліцензій на його музику, перелік всіх випадків, коли компанії не виплатили Ромео роялті за використання його музики, розірвання будь-яких ділових стосунків з лейблами та 15 мільйонів доларів відшкодування за порушення умов договору, включно з відсотками на покриття послуг адвокатів.

Точну суму відшкодування має визначити суд, проте, сам Макс наголосив на компенсації у розмірі «не менш як 7,5 млн доларів за кожен з двох випадків порушення умов договору». Музикант додав, що всі ці роки жив лише завдяки коштам, отриманим з живих виступів.

Докладніше про умови контрактів

Ромео записував альбоми War Ina Babylon та Reconstruction разом з покійним реґі-музикантом Лі «Скретчем» Перрі на його студії Black Ark Studio та за участі його гурту The Upsetters. Після завершення роботи над War Ina Babylon музиканти зайнялись питанням продюсування альбому та підписали договір з колись «одним із найбільших незалежних британських лейблів» Island Records — тоді він належав ямайсько-британському продюсеру та засновнику проєкту Крісу Блеквеллу. Крім того, Ромео також уклав сольну угоду з лейблом на просування його музики.

Обидва контракти передбачали, що Максу виплачуватимуть 25% від усіх сум, які лейбл отримує за записи, і 50% від виплат за ліцензування композицій.

1989 року PolyGram викупив лейбл за 300 млн доларів, після чого об’єднався з Universal Music Group. Так весь каталог синглів Макса Ромео, яким раніше володів Island Records, перейшов у власність цих лейблів. Ромео стверджує, що обидві компанії «порушили умови обох договорів».

В коментарі Dancehall Mag музикант розповів, що за 47 років він «суто технічно отримав лише права на свої роботи та їхнє використання». Він додав, що вперше звернувся до Universal Music Group та PolyGram з проханням надати йому фінансові звіти влітку 2021 року, проте за три місяці отримав «неповні та неточні дані».

За словами Ромео, у звітах не були враховані додаткові фізичні тиражі його альбому War Ina Babylon, деякі випадки використання його треків у кіно, а звіти не містили точної інформації щодо продажів, стримів та завантажень.

У поданому до суду документі вказано: у вересні того ж року UMG все ж виплатила Ромео 125 565 доларів, проте сума «навіть не наближена» до того, що він мав отримати за всі ці роки.

Що говорять в команді лейблів

Universal Music не відповіли на запит видання Dancehall Mag щодо коментаря.

Проте, відхиляючи первинну скаргу Ромео 2022 року, адвокати компанії стверджували, що більшість звинувачень зі сторони музиканта «охоплюють період в 50 років та застаріли в штаті Нью-Йорк, бо на розгляд подібних питань законом виділено щонайбільше шість років».

Це вже не перший випадок, коли з одним із найбільших лейблів в індустрії Universal Music Group судяться за невиплачені роялті.

2016 року репер Lil Wayne подав проти компанії федеральний позов за «утримання не лише його роялті, а й роялті музикантів його лейблу Young Money», який тоді входив до складу Universal Music Group. Музикант вимагав понад 40 млн доларів компенсації, проте 2018 року справу врегулювали «мирним для обох сторін шляхом».

 

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis