Салман Рушді випустить новий роман

15 роман британського письменника називатиметься «Victory City» («Місто перемоги») та розповідатиме «про девʼятирічну дівчинку з Півдня Індії, наділену надприродними силами», пише Literary Hub. Роман вийде у лютому 2023 року 

Дія нової книги Рушді почнеться у 14 сторіччі, коли внаслідок битви між двома королівствами на Півдні Індії головна героїня Пампа Кампана втратить свою матір. Водночас у дівчинці оселяться сили богині Парваті, яка через неї промовлятиме до людей свою волю. Богиня накаже Пампі Кампані йти до одного з чудес світу — міста Біснага, чия назва дослівно перекладається як «місто перемоги», щоб привести його до процвітання.

Протягом наступних 250 років дівчина виконуватиме у Бісназі головне завдання Парваті: вибороти для жінок міста рівні права у місцевому патріархальному суспільстві.

Видавництво Penguin Random House, яке відповідає за публікацію книги на території США, описує її як «блискуче стилізований переказ стародавнього епосу, міфічну сагу любові й пригод, яка сама по собі служить доказом сили сторітелінгу».

Салман Рушді британський письменник, критик та публіцист індійського походження, колишній президент американського PEN-центру. Лауреат Букерівської премії 1981 року за роман «Опівнічні діти» (українською вийшла у 2007 році у видавництві «Юніверс»). У 2007 році отримав титул лицаря Британської імперії.

Роман Рушді 1989 року «Сатанинські вірші» іранський духовний лідер аятола Хомейні назвав блюзнірським і віровідступницьким й закликав стратити автора, після чого Велика Британія й Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини, а письменник довгий час був вимушений переховуватися.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis