В Україні випустять Конституцію, створену українцями та локальними художниками

Київська студія Kultura об’єдналася з українськими художниками та дизайнерами для проєкту «Наша Конституція». До Дня Незалежності України команда планує випустити книгу з текстом Конституції України, написаним українцями власноруч, ілюстраціями художників та дитячими малюнками 

Команда запрошує до участі кожного охочого громадянина України, «незалежно від того, де він знаходяться». Для цього необхідно зареєстуватись за посиланням.

Конституція України складається з 14 розділів та 161 статті. Після реєстрації організатори проєкту відберуть 950 учасників, кожному з яких надішлють окремий абзац з конституції. Його треба буде написати вручну на аркуші паперу, а потім відсканувати та надіслати скан (або сам аркуш) команді. Кожного з учасників проєкту особисто вкажуть в книзі.

Всі абзаци зберуть в одну книгу, яку також прикрасять дитячими малюнками, створеними під час війни, та ілюстраціями українських митців. До проєкту вже доєднались художники Алевтина Кахідзе, Ярослав Солоп, Микита Кравцов, Анна Звягінцева, ілюстратори Олександр Грехов та Женя Олійник.

Представити готове видання та оголосити передзамовлення команда обіцяє до Дня Незалежності України 24 серпня. Всі виручені від продажу кошти направлять на допомогу ЗСУ та жителям України, що постраждали від війни — про всі надходження та витрати команда звітуватиме публічно.

Куратором проєкту виступив дизайнер та співзасновник студії Kultura Саша Биченко.

«Сьогодні, під час російської війни проти України та українців, ми згуртувалися як ніколи раніше. На жаль, ми тепер знаємо такі речі, яких кожен з нас ніколи не хотів би знати. Втім це робить нашу єдність ще міцнішою, — коментують проєкт у команді. — Одним з символів нашого єднання безперечно є наша Конституція. Вона є нашим спільним творінням, результатом по-справжньому демократичних державних процесів, які розпочались ще від Запорізької Січі. Наша Конституція — це воля народу».

У червні бренд Syndicate в колаборації з медіа «Наш Київ» та благодійним фондом Pan Fund випустив благодійну колекцію футболок з дитячими малюнками, присвяченими Україні.

Докладніше про проєкт ми розповіли в нашому матеріалі.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis