Саудівська Аравія прийматиме зимові Азійські ігри 2029 року у «місті майбутнього»

Саудівська Аравія виграла заявку на проведення зимових Азійських ігор 2029 року, пише Reuters. Змагання планують провести на гірськолижному курорті комплексу NEOM — «міста майбутнього», вартість якого оцінюють в 500 мільярдів доларів

Саудівська Аравія стала першою країною Західної Азії, яка приматиме Азійські ігри.

NEOM позиціонують як «інноваційне місто майбутнього», в основі якого лежать відновлювані джерела енергії. Про будівництво комплексу площею 26 500 квадратних метрів, що розташовується в місті Табук у північно-західній частині Саудівської Аравії, стало відомо в 2017 році.

NEOM складатиметься з трьох різних «регіонів»: THE LINE — компактного міста для життя з нульовим викидом вуглецю, де немає доріг та машин, а «на першому місці стоять здоров’я та благополуччя жителів», OXAGON — промислового міста унікального типу, що «об’єднає в собі нові принципи четвертої промислової революції та економіки замкнутого циклу», та TROJENA — курорту, створеного на основі природних та рукотворних ландшафтів.

Зимові Азійські ігри 2029 року проведуть на території гірськолижного курорту регіону TROJENA, будівництво якого планують завершити в 2026 році. В команді проєкту обіцяють, що в межах комплексу побудують інфраструктуру для занять екстремальними видами спорту, катання на лижах та сноубордах, а також відкриють природний заповідник, збудують штучне озеро з прісною водою та місця для проживання.

NEOM — проєкт наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда Ібн Салмана Аль Сауда для розвитку та диверсифікації економіки держави.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis